taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

TÜBİTAK ses kaydıyla ilgili harekete geçti

TÜBİTAK, Başbakan Erdoğan'ın kullandığı 'kriptolu' telefonla ilgili inceleme başlatıldı.


Whatsapp ile paylaş

TÜBİTAK ses kaydıyla ilgili harekete geçti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasındaki görüşmeye ait olduğu iddia edilen kayıtlara ilişkin bir karar alındı. TÜBİTAK, kriptolu telefonların yazılımını değiştirmek için çalışma başlattı.

TÜBİTAK ses kaydıyla ilgili harekete geçti

BAŞBAKAN'IN TELEFONUNA İNCELEME

TÜBİTAK ayrıca Erdoğan'ın kullandığı 'kriptolu' telefonla ilgili inceleme başlattı. Başbakan'ın kullandığı 'kriptolu' telefonun dinlenip dinlenmediği, dinleniyorsa açığın nereden kaynaklandığı belirlenmeye çalışılacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da kendisine bağlı TÜBİTAK'ın geliştirdiği ve kabine üyeleriyle üst düzey devlet görevlilerinin kullandığı kriptolu telefonların yazılım sistemini değiştirme kararı aldı.

BUGÜNKÜ KONUŞMASINDA TÜBİTAK'TAN BAHSETMİŞTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada "TÜBİTAK'ta yeni yapılanmaya bakanımız gidiyor. Devletin kriptolu telefonlarını bile dinliyorlar. Bu kadar alçak. Bir Cumhurbaşkanı Başbakan ve bakanları ile konuşamaz. Değişiklik yapıldığı anda hortladılar. Bunlarla ilgili yasal süreci işleteceğiz. Bunların izini süreceğiz. Bunlar böyle kalamaz. Kaldığı sürece ailelerin mahremi diye bir şey kalmaz. Hukuksuz kayıtlarla binlerce kişiye şantaj yapabilirlerdi" demişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir