taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7618
Euro
7.3696
Altın
1649.71
Borsa
93225.22
Gram Altın
359.062
Bitcoin
49219.01

TÜBİTAK'ın 5 Nolu harddisk raporuna ilişkin soruşturma

TÜBİTAK'ın 5 Nolu harddisk raporuyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı'nın talimatıyla Donanma Komutanlığı Askeri Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.


Whatsapp ile paylaş
TÜBİTAK'ın 5 Nolu harddisk raporuna ilişkin soruşturma

TÜBİTAK'ın 5 Nolu harddisk raporuna ilişkin soruşturma

TÜBİTAK'ın 5 Nolu harddisk raporuyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in talimatıyla Donanma Komutanlığı Askeri Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

TÜBİTAK'IN İNCELEMESİ İSTENDİ

TÜBİTAK, Balyoz davasının en önemli delilleri arasında görülen 5 No'lu harddiskle ilgili rapor hazırlamıştı. Rapora göre harddiske, sistem saati geri alınmış bilgisayardan veri aktarımı yapılmış.

Poyrazköy davasının görüldüğü 12. Ağır Ceza Mahkemesi, içinde Türk jetinin düşürülmesinden cami bombalanmasına kadar birçok planın yazıldığı belgelerin bulunduğu 5 No'lu harddiski TÜBİTAK'ın incelemesini istedi.

'SİSTEM KAPATILANA KADAR DA SİLİNMEDİĞİ ANLAŞILMAKTADIR'

TÜBİTAK hazırladığı raporda, "Harddiske sistem saati daha eski olan bilgisayarlardan bazı dosyaların yüklendiği gözlendi" dedi. Raporda, harddiskte iki tür zararlı yazılımın olduğun tespit edildiği de belirtilirken, "Bu zararlı yazılımların sistemde uzun bir süre aktif olarak çalıştığı ve sistem kapatılana kadar da silinmediği anlaşılmaktadır" denildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir