taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7381
Euro
7.284
Altın
1619.09
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.769
Bitcoin
45932.11

Türel'den bira festivalini soran liseliye hayat dersi

Liselilerle bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e bir kız öğrenci, önceki dönem düzenlenen bira festivalini neden iptal ettiğini sordu.

DHA |
Whatsapp ile paylaş
Türel'den bira festivalini soran liseliye hayat dersi

menderes türel

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak projesi değerler eğitimi kapsamında hazırlanan "Gençlerle Buluşuyoruz" projesinin ilk durağı Antalya’nın Döşemealtı ilçesindeki Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi oldu.

Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, eşi Ebru Türel ve öğretmenlerin katıldığı toplantıda Başkan Türel, öğrencilere tavsiyelerde bulunup öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Öğrencilere işini severek yaptığını ifade eden Başkan Türel, öğrencilere de severek çok çalışmalarını tembihledi.

OKTOBERFEST'İ NEDEN KALDIRDINIZ SORUSU

Türel, öğrencilere sigara, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan da uzak durmaları yönünde uyarıda bulunarken sözleri 10’uncu sınıf öğrencisi Tuana Sapmaz’ın bir sorusu ile kesildi.

Türel'den bira festivalini soran liseliye hayat dersi

Sapmaz, önceki dönem göre yapan CHP’li Mustafa Akaydın’ın başkanlık döneminde 3 yıl üst üste düzenlenen bira festivali Oktoberfest’i neden kaldırdığını sordu. Festivale gittiğini ve çok eğlendiğini ama kaldırılmasına anlam veremediğini belirten kız öğrenciye Türel şu yanıtı verdi:

"BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAYAYIM DAHA İYİ"

"Sen gitme diye kaldırdık. Bizler bu ülkeyi yasa ve yönetmelikle yönetmeliyiz. Sizler oralarda bulunmayın diye bu festivali iptal ettik. İçki içmeyin. Biz sizin iyiliğiniz için içmeyin diyoruz. Uyuşturucu da bunun içinde. Uyuşturucunun sonu ölüm. İçki uyuşturucunun, uyuşturucu ölümün basamağı. Orada bir kereliğine denediğin şey, ölümüne neden olabilir. Ben en doğru yaptığım işlerden birisi olarak görüyorum bunu. Allah korusun Tuanacığım, o festivalde birisi sana bir kereden bir şey olmaz deseydi ve seni kötü bir alışkanlığa itseydi, ben bu belediye başkanlığını yapmayayım daha iyi. Bizler size 'bira festivaline gidin' demiyoruz. Kütüphaneye gidin, spor salonlarına gidin başka yerlerde harcayın enerjinizi. Kötü alışkanlık kazandırmaya çalışan arkadaşlarınızdan uzak durun. Oktoberfest bir bağ bozumu festivalidir. Bağ bozumunun ardından ücretsiz bira dağıtılır ve bira reklamı yapılır. Almanların çok güzel festivalleri vardır. Bak bizim Yörük festivalimiz var. Almanya’da bunu yapacağız. Onlar da gelsin burada başka bir festival yapsın. Ama bira festivaline hayır diyoruz."

Menderes Türel'den Öğrencilere Piyano Dersi Video

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir