taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.2311
Euro
6.8821
Altın
1578.86
Borsa
105993.65
Gram Altın
316.363
Bitcoin
54029.95

Turhan Selçuk’un anısına karikatür müzesi

Şişli Belediye’si Turhan Selçuk’u ölümsüzleştiriyor.

Whatsapp ile paylaş

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, önceki gün yaşamını kaybeden Türk ve dünya karikatür sanatının büyük ustası Turhan Selçuk’un adının, ilçede yaptırılacak olan bir “Turhan Selçuk Karikatür Müzesi”nde yaşatılacağını söyledi.

PROJEYE BAŞLANACAK Turhan Selçuk’un Cumhuriyet Gazetesi önünde düzenlenen cenaze törenine katılan Sarıgül, törenden sonra yaptığı yazılı açıklamada, Selçuk’un anısına Şişli’de bir karikatür müzesi yaptırılması için önümüzdeki günlerde proje çalışmalarına başlanacağını söyledi.

ABDÜLCANBAZ YAŞAYACAK Müzede Turhan Selçuk’a ait eserlerin sergileneceğini belirten Sarıgül, açıklamasında “Kendine has çizgisi ve yarattığı karakterleri ile bize bizi anlatan, toplumsal sorunlarımıza ayna tutan bu büyük sanatçının anısını Şişli’de yaşatmak bize gurur verecek. Genç kuşaklar onun eserlerini daha yakından tanıma ve anlama olanağı bulacaklar. Selçuk ailesi, Cumhuriyet gazetesi ve Karikatüristler Derneği’nin de görüş ve düşüncelerini alarak, bu projeyi en kısa zamanda hayata geçirmek için harekete geçeceğiz. Turhan Selçuk ve yarattığı Abdülcanbaz karakteri, onun adını taşıyan bir sanat müzesinde sonsuza dek yaşayacak” dedi.

Açıklamada, adına yaptırılacak müzenin bahçesinde Turhan Selçuk’un heykelinin de yer alacağı belirtildi.

 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir