taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3806
6.11775
1220.9
91686.35
211.459

Turizmcilerden Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki

CHP Lideri'nin Alman turistlere yaptığı güvenlik uyarısına ilişkin açıklama yapan sektör temsilcileri, "Ekmeğimizle oynama" dedi.

09.08.2017 - 09:01..

kemal

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'da yayın yapan Focus dergisine verdiği röportajda Türkiye'de can ve mal güvenliğinin olmadığını söyledi.

Turistlere yönelik yapılan bu uyarıdan sonra, sektörden CHP Lideri'ne sert tepki geldi.

"ÜLKE EKONOMİSİNE BALTA VURUYOR"

Sabah gazetesinden Talat Öztuzsuz'un haberine göre; MÜSİAD Antalya Şubesi Turizm Komisyon Başkanı Mustafa Cephanecioğlu, "Bu açıklamalar turizm vesilesi ile ülke ekonomisine balta vuruyor. Zaten terör örgütlerinin sözcülüğünü üstlenen bir zihniyetten de başka bir şey beklenemez." dedi.

"EKMEĞİMİZE EL UZATIYOR"

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ise "Kılıçdaroğlu bu ülkeye döviz getiren turizm sektörünün önünü tıkayan açıklamalar yaptı. Söylediği bu laflar ile Türk turizmcisine balta vuruyor. Ekmeğimize el uzatıyor." şeklinde konuştu.

"BERLİN, PARİS VE LONDRA KADAR GÜVENLİ"

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da "Her şehrimiz en az Berlin, Paris ve Londra kadar güvenlidir. Güvenlikle ilgili algı operasyonları turizme zarar veriyor." değerlendirmesini yaptı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir