taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5727
Euro
7.2015
Altın
1612.29
Borsa
89302.95
Gram Altın
340.279
Bitcoin
42465
fuzulev

Türk vekil Cem Özdemir fena yakalandı

ALS hastalığına dikkat çekmek için ‘Ice bucket challenge’ kampanyasına katılan Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’in evinde kenevir yetiştirdiği ortaya çıktı.


Whatsapp ile paylaş

Türk vekil Cem Özdemir fena yakalandı

ii

Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’in ALS hastalığına dikkat çekmek için üzerine buzlu su döktüğü sırada çekilen videoda, evin balkonunda kenevir bitkisi olduğu görülmesi tartışma yarattı. Videoda Özdemir’in evinin balkonunda görünen bitkinin “kenevir” olduğu iddia edilmişti.

KENEVİR OLDUĞUNU KABUL ETTİ

Ülkede bu konuda başlayan tartışmalar üzerine Alman Bild gazetesine açıklama yapan Özdemir, “Evet o bir kenevir bitkisidir. Biz Yeşiller özgürlüğün dostlarıyız. Bir kişi kenevir bitkisini, oluşturacağı riskleri de göz önünde bulundurarak, kullanmak istiyorsa özgür toplumda bireyin kendisinin vereceği karardır” ifadelerini kullandı. Özdemir, söz konusu video ile nazik bir dille politik mesajlar verdiğini de belirterek, 18 yaşından küçüklerin kenevir kullanmalarının yasak olduğunu vurguladı.

Türk vekil Cem Özdemir fena yakalandı

Cem Özdemir kenevir bitkisi ile meydan okuma

BERLİN POLİSİ KONUYU ARAŞTIRACAK

Berlin polisi, kenevir yetiştirmenin suç kapsamına girdiği ve konuyu araştıracakları açıklamasını yaptı. Ancak milletvekili olduğu için Özdemir’in dokunulmazlığı var.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir