taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9491
6.5468
1571.08
120468.11
300.264
55121.25

Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası kuruluyor

Otomotiv sektöründe çalışan işçilerin oluşturduğu Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası'nın kuruluş dilekçesi valiliğe verildi.

AA | 04.07.2015 - 14:50..
Whatsapp ile paylaş

oto

Otomotiv sektöründe çalışan işçiler tarafından oluşturulan Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası'nın (TOMİS) kuruluş dilekçesinin Bursa Valiliğine sunulduğu bildirildi. Kurucular Kurulu Üyesi İsmail Demirbaş, yaptığı açıklamada, işçilerin her koşulda birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bulunduğunu ve bunun en güzel örneğinin ise yeni kurulan TOMİS'in oluşturduğunu belirtti.

İŞÇİLERDEN GELEN DESTEK İLE SENDİKANIN KURULUŞ İŞLEMLERİNİ BAŞLATTIK

Bursa ve Eskişehir'in yanı sıra otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir çok kentte işçilerin geçtiğimiz günlerde yaşadıkları haksızlıklara karşı büyük mücadele örneği gösterdiğini ifade eden Demirbaş, "İşçilerden gelen destek ve istekleri göz önüne alarak sendikanın kuruluş işlemlerini başlattık" dedi. Demirbaş, kuruluşa ilişkin şu bilgileri verdi:

ÜYE KAYITLARINA BAŞLAYACAĞIZ

"Aralarında TOFAŞ, Renault, Ford gibi fabrikalarda çalışan işçiler tarafından hayata geçirilen sendikanın kuruluş dilekçesini Bursa Valiliğine sunduk. Kuruluş çalışmalarının tamamlanmasının ardından teşkilatlanma ve üye kayıtlarına başlayacağız."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir