taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8981
6.5057
1487.57
99027.82
281.829
49052.6

Türkiye uluslararası öğrenciler için cazibe merkezi

Türkiye’de uluslararası akademisyen sayısı 2015-2016 verilerine göre 3 bin 144’e, öğrenci sayısı ise 108 bin 76’ya ulaştı

İHA | 26.01.2019 - 13:03..
Whatsapp ile paylaş

Uluslararası hareketlilik, günümüzde akademik hayatın oldukça önemli bir parçası haline geldi. Son dönemde ulaşım ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler, bu hareketliliğin hızlanmasına yardımcı olmakta.

TERCİH SEBEPLERİ

Uluslararasılaşma; üniversitelerin öğretim, araştırma ve kamu hizmeti işlevlerine hitap etti. Uluslararasılaşma, üniversite yönetimleri, yükseköğretim politika belirleyicileri ve hükümetler tarafından akademik, ekonomik, kültürel/sosyal ve politik sebeplerle arzu ediliyor.

Türkiye'de yükseköğretiminin uluslararasılaşma alanını güçlendirmenin gerekli olduğu kaydedildi.

Türkiye uluslararası öğrenciler için cazibe merkezi

AKADEMSİYEN SAYISINI ARTTIRMA HEDEFİ

Türkiye’deki uluslararası akademisyenlerin sayısını artırmak gerekliliği ve Türkiye’nin uluslararası akademisyenlerden daha ziyade kazanım edinmesini sağlamaya ilişkin politikalara ihtiyaç duyuluyor.

Bu bağlamda SETA Vakfı’nda gerçekleştirilecek olan panelde, yükseköğretimde uluslararasılaşmanın Türkiye’deki mevcut durumu, geliştirilmeye açık yönlerine yönelik atılabilecek adımların değerlendirileceği bekleniyor.

Türkiye uluslararası öğrenciler için cazibe merkezi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir