taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Türkiye'de konut fazlası olmaz

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, konut sektörü, kentsel dönüşüm ve otopark sorunu ile ilgili sosyal paylaşım sitesinde açıklamalarda bulundu.


Whatsapp ile paylaş

Türkiye'de konut fazlası olmaz

brdf

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, konut sektöründeki firmalara ve kentsel dönüşümle ilgili söylemlere ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Bakan Güllüce, konut fazlası söylemini doğru bulmadığını, bu durumun pazarlama hatasından kaynaklandığını belirterek, "Konut fazlası söylemi doğru değil. Türkiye'de konut fazlası olmaz. Pazarlama hatası olur. Dünyanın en genç nüfusa sahip ülkelerinden biriyiz" şeklinde paylaşımda bulundu.

EKOL DEĞİL OKUL OLUN

Güllüce, sektördeki firmalarla ilgili "Sektördeki firmalar nasıl ekol olurum,nasıl bir okula dönüşürüm diye düşünmeli. Ülkemize katma değerini arttırmanın yollarını aramalı" dedi.

RANTSAL DÖNÜŞÜM DENMESİ BENİ ÜZÜYOR

İdris Güllüce, kentsel dönüşüm konusuna değinerek "Kentsel dönüşüme rantsal dönüşüm denmesi beni çok üzüyor. 99 depremini hatırlayalım.Ben yüzlerce ceset çıkardım. Bu konuda vakit kaybedemeyiz" şeklinde twit attı.

OTOPARK SORUNU İÇİN YENİ YÖNETMELİK YOLDA

Bakan İdris Güllüce, büyük sorun haline gelen otopark sorununu çözmek için, devrimci nitelikte bir yönetmelik için çalıştıklarını belirtti.

İdris Güllüce'nin Twitter açıklamaları...

Türkiye'de konut fazlası olmaz

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir