taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Türkiye'den ABD Kongresi'ne lobi çıkarması

ABD'deki Türkiye karşıtı faaliyetlere karşı çalışmalar yapmak için 24-26 Şubat'ta Washington'a beraberindeki heyetle çıkarma yapan TBMM Türk Amerikan Dostluk Grubu Başkanı Şaban Dişli, Gülen cemaatinin Kongre'deki etkisini kırmak için ziyaretlerini artıracaklarını açıkladı.


Whatsapp ile paylaş

Türkiye'den ABD Kongresi'ne lobi çıkarması

Türkiye'den ABD Kongresi'ne lobi çıkarması

Dişli, AK Parti Ankara Milletvekili Reha Denemeç ve Amerikan Platformu Başkanı İlkem Şahin ile birlikte Kongre'deki Türk Dostluk Grubu Eşbaşkanları Demokrat Steve Cohen, Cumhuriyetçi Ed Whitfield, Cumhuriyetçi Virginia Foxx ve Demokrat Gerry Connolly ile görüştü.

Görüşmeler sonrası Sabah Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Dişli, iki ülke arasındaki ilişkilerin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için milletvekilleri arasındaki karşılıklı ziyaretlerin artırılması gerektiğini söyledi.

Dişli, "Aksi halde özellikle Gülen cemaati sahibi olduğu güçle Türkiye'yi zora sokacak ve negatif bir izlenim yaratacak her türlü çabayı gerçekleştiriyor" dedi.

İsrail konusunda sorular geldiğini açıklayan Dişli, "Türkiye'nin Yahudilerle hiçbir sorunu olmadığını, asıl sorunun İsrail yönetimi olduğunu kendilerine ilettim. İlişkileri düzeltmeye çalıştığımızda da İsrail, gizli görüşmelerin içeriğini basına sızdırdı" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir