taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8327
6.5547
1279.32
96861.42
239.887

Türkiye'nin hedefi Çin

Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattının önemine değinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, hedefin Çin olduğunu belirtti.

AA | 20.02.2018 - 22:46..
Whatsapp ile paylaş

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Çin'de başlayıp Avrupa'ya kadar uzanan ticaretin, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattı üzerinden gerçekleşmesinin önemine vurgu yaptı.

Türkiye'nin hedefi Çin

ARSLAN VE KUMSİŞVİLİ BASIN KARŞISINA GEÇTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Gürcistan, Başbakan Yardımcısı Ekonomik ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Dimitri Kumsişvili ile Bakanlık Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.

Arslan, Bakü-Tiflisf-Kars Demiryolu hattının iki ülke arasındaki ekonomik iş birliğine büyük katkı sağlayacağının altını çizerek, "Ülkelerimiz arasındaki güçlü bağları bu denli bir projeyle taçlandırmak iki ülke içinde gurur verici. Bu projeyle Asya ile Avrupa arasında kesintisiz bir ulaşım koridoru oluşturmuş olduk. Çin'den başlayıp Avrupa'ya kadar uzanan ticaretin Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı üzerinden gerçekleştirilmesi bizim önemli hedeflerimizden biri." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin hedefi Çin

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir