taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1171
Euro
6.6264
Altın
1643.58
Borsa
116829.39
Gram Altın
323.296
Bitcoin
60240.49

Türkiye'nin ilk Safari Parkı Gaziantep'te açıldı

Türkiye'nin ilk Safari Parkı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde açıldı.

Haber Merkezi | 23.04.2015 - 17:28..
Whatsapp ile paylaş

Türkiye'nin ilk Safari Parkı, yüz ölçümü ve tür sayısı bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci, dünyada ise dördüncü sırada bulunan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde açıldı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilk ziyaretçilerini ücretsiz ağırlayan parkı ve içerisindeki hayvanları görmek isteyen vatandaşlar açılışa yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye'nin ilk Safari Parkı Gaziantep'te açıldı

Çeşitli ülkelerden gelen öğrenci gruplarının gösterilerde bulunduğu açılışta, palyaço ve maket gösterileri de sunuldu.

Türkiye'nin ilk Safari Parkı Gaziantep'te açıldı

FATMA ŞAHİN 23 NİSAN'I KUTLADI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, açılışta yaptığı konuşmada, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Daha güzel, daha temiz bir Gaziantep için çalıştıklarını kaydeden Şahin, "Yüce Mevlamın yarattığı güzellikleri, tüm canlıları, böceğiyle, çiçeğiyle, çocuğuyla beraber, doğayı bozmadan yarınlara taşımak istiyoruz" dedi.

ZÜRAFA ŞAHİN'İN HİKAYESİ

Fatma Şahin dün Facebook hesabından da Zürafa Şahin'in hikayesini paylaştı.

Türkiye'nin ilk Safari Parkı Gaziantep'te açıldı

BİRLİKTE YAŞAYARAK İNSANLARA DERS VERİYORLAR

Dünyanın sayılı hayvanat bahçelerinden olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde oluşturdukları Safari Park'ta 25 çeşit hayvanın birlikte yaşadığını ifade eden Şahin, şunları söyledi: "Devesiyle, geyiğiyle, kartalıyla 25 çeşit hayvan burada birlikte yaşıyor. Aslında insanlara da ders veriyorlar. Gönlünüzü geniş tuttuktan sonra, güzel şekilde nasıl birlikte yaşanabileceğini, kafeslere ihtiyaç olmadığını, birbirinin alanına izin verince ne kadar mutlu olduklarını bize gösteriyorlar. Onların bize verdiği dersle; daha güzel, daha yaşanabilir bir Gaziantep için çaba gösteriyoruz."

Türkiye'nin ilk Safari Parkı Gaziantep'te açıldı

ERDOĞAN'IN VE DAVUTOĞLU'NUN SELAMLARINI GETİRDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül de çocuklara, "Türkiye'nin geleceğisiniz, teminatısınız. Milli irade sizlere emanet edildi. Sizlere güveniyoruz" diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun selamlarını getirdiğini söyledi.

Vali Ali Yerlikaya da çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutlayarak, çocuklardan gelecekte Türkiye'nin, dünyanın en çağdaş devletleri arasında yer alması için çalışmalarını istedi. Konuşmaların ardından açılışa katılan vatandaşlar ve protokol üyeleri hayvanat bahçesi ve Safari Parkı’nı özel tasarlanan araçlarla gezdi.

Türkiye'nin ilk Safari Parkı Gaziantep'te açıldı

SAFARİ PARK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in talimatıyla yapımına bir yıl önce başlanan Safari Park'ta, deveden geyiğe, lamadan kanguruya kadar 25 türde yaklaşık 250 hayvan, doğal ortamlarında serbestçe dolaşıyor.

Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan ve 150 dönüm arazide inşa edilen parkta, vatandaşlar özel tasarlanan araçlara binerek, hayvanları doğal ortamlarında, arada tel örgüler olmadan görme imkanı buluyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir