taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3136
6.0903
1224.22
94570.9
209.219

Türkiye'nin yeni First Lady'si Emine Erdoğan

Resmi olmayan ilk sonuçlara göre Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı olurken, Köşk'ün yeni First Lady'si de Emine Erdoğan oldu.

10.08.2014 - 22:59..

Türkiye'nin yeni First Lady'si Emine Erdoğan

 7 yıldır Çankaya’ya ev sahipliği yapan Hayrünnisa Gül’ün ardından kimin, tabiri caizse “seçilmiş ilk first lady” unvanını alacağı merak konusuydu. Resmi olmayan ilk sonuçlara göre Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı olurken Köşk'ün yeni First Lady'si de Emine Erdoğan oldu.

KÖŞK'ÜN YENİ FIRST LADY'Sİ: EMİNE ERDOĞAN

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları belli oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin adayı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanı. Bu sonuçların ardından Türkiye'nin yeni First Lady'si Emine Erdoğan oldu. Hemen hemen her mitingde Başbakan Erdoğan'ın yanında olan Emine Hanım, Erdoğan'ın siyasi hayatı boyunca aktif bir portre çizdi.

EMİNE ERDOĞAN KİMDİR

59 yaşındaki Emine Erdoğan (Gülbaran), 21 Şubat 1955 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Anne ve babası Siirtli olan Emine Erdoğan, Gülbaran ailesinin 4 erkek çocuğundan sonra dünyaya gelen ailenin tek kız çocuğudur. 1966'da Zeynep Kamil İlkokulu'ndan mezun olduktan sonra Mithatpaşa Kız Lisesi'nin ortaokul kısmına gitti. Okumakta olduğu Mithat Paşa Akşam Sanat Okulu'ndan ders notları iyi olmasına rağmen kendi isteğiyle ayrıldı. Yazar Şule Yüksel Şenler’le tanışması Emine Erdoğan’ın hayatındaki en büyük dönüm noktalarından birisi. İdealist Kadınlar Derneği’nin aktivitelerinde katılmaya başlayan Emine Erdoğan, bir konferansta Recep Tayyip Erdoğan’la tanıştı. Ve 1978 yılında da Erdoğan’la dünya evine girdi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir