taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.424
6.1392
1211.0095
92915.32
211.24

Alman siyasetçiden Türkiye'yi destekleyen İngiliz bakana tepki

Manfred Weber, Johnson'ın, Avrupa Birliği'ne Türkiye'nin katılmasına izin verilmesi çağrısını "küstah ve kışkırtıcı" bulduğunu söyledi.

Haber Merkezi | 22.11.2016 - 16:43..

gdsfd

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in destekçilerinden olan Avrupa Parlamentosu'nun merkez sağ lideri Manfred Weber, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile ilgili “Bu Johnson’ın bize ne yapmamız gerektiğini söylediği küstah bir provokasyondur” dedi.

Weber, İngiltere’nin AB’den ayrılması için yürütülen ve Johnson’ın da katıldığı kampanyada dağıtılan broşürlerde, Türkiye’nin AB’ye girmesi ihtimaliyle insanlarda göç korkusu yaratıldığını hatırlattı.

"ARTIK SAYGI DUYMUYORUM"

Strasbourg’da bir basın toplantısında konuşan Weber, İngiltere’nin AB’den ayrılma kararının çıkmasından birkaç hafta sonra Johnson’ın Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a verdiği, Ankara’nın AB’ye girme çabalarını destekleme sözünü hatırlattı. “Bu inanılmaz bir şey; bunları ondan duymak bir tahriktir ve küstahlıktır. (Johnson’un) bu konuda yaptıklarına artık saygı duyamıyorum” dedi.

ÜYELİK MÜZAKERELERİNİN DURDURULMASINI İSTİYOR

Weber’in Avrupa Parlamentosu’nda üyesi olduğu Bavyera Hıristiyan Demokrat Partisi, Avrupa Halk Partisi adlı grup içinde yer alıyor ve Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkıyor. Öte yandan Avrupa Parlamentosu bugün Türkiye ile ilişkilerin geleceğini tartışacak. Avrupalı parlamenterler, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin durdurulmasını istiyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)