taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5677
Euro
7.258
Altın
1621.88
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.545
Bitcoin
42464.53
fuzulev

TUSKON Uganda soruşturması iddialarını yalanladı

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), 'Uganda ve Angola ile ilgili soruşturma açıldı' iddialarını yalanlayan bir açıklamada bulundu.


Whatsapp ile paylaş

TUSKON Uganda soruşturması iddialarını yalanladı

TUSKON Uganda soruşturması iddialarını yalanladı

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Genel Sekreteri Dr. Mustafa M. Günay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uganda ve Angola ile ilişkili olduğu iddia edilen bir soruşturma açıldığı ve bu çerçevede ifadesinin alındığı haberlerini yalanladı.

KARALAMA KAMPANYASININ BİR PARÇASI

Söz konusu iddiaların bir süredir devam eden karalama kampanyasının bir parçası olduğunu ifade eden TUSKON'dan konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulundu.

TUSKON'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

"Bugün bazı gazete ve internet sitelerinde Genel Sekreterimiz Dr. Mustafa M. Günay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uganda ve Angola ile ilişkili olduğu iddia edilen bir soruşturma açıldığı ve bu soruşturma kapsamında Mustafa Günay’ın savcılıkça ifadesinin alındığı şeklinde haberler yer almıştır. Genel Sekreterimiz hakkında açılmış herhangi bir soruşturma bulunmamaktadır. Bu nedenle Mustafa Günay’ın ifade vermeye davet edildiği ya da ifadesinin alındığı yönündeki haberlerin tümü asılsızdır. Söz konusu iddialar iftira ve yalan olup, bu iddiaların bir süredir devam eden karalama kampanyasının bir parçası olduğunu düşünmekteyiz. Herhangi bir soruşturma ve ifade alma işleminin olmadığı hususu Cumhuriyet Başsavcılığınca da kamuoyuna açıklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir