taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3996
6.1584
1223.5
91686.35
212.418

Tuzla Piyade Okulu’na 3. dalga FETÖ operasyonu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında Tuzla Piyade Okulu’na üçüncü dalga operasyon gerçekleştirildi.

İHA | 17.08.2018 - 23:12..

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Tuzla Piyade Okulu mahrem yapılanmasına ilişkin dün gece 3. dalga operasyon gerçekleştirdi.

MAHREM YAPILANMAYA OPERASYON

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün TSK içerisine sızmış ‘mahrem yapılanmasına’ yönelik yürütülen soruşturmada, FETÖ itirafçısı T.D.’nin verdiği ifadeler doğrultusunda harekete geçen terör polisi, dün gece FETÖ/PDY’nin Tuzla Piyade Okulu’ndaki sözde mahrem hizmetler yapılanmasında yer alan askerlerden sorumlu, ‘temsilci’, ‘müdür’, ‘müdür başyardımcısı’, ‘müdür yardımcısı’, ‘öğretmen’ ve ‘öğrenci’ şeklinde hiyerarşik sıraya göre hareket ettiği tespit edilen 10 kişilik ‘mahrem imam’ı yakaladı. Geçtiğimiz 22 Mart ve 15 Mayıs’ta yapılan operasyonlar ışığında çarpıcı delillere ulaşan emniyet güçleri, FETÖ itirafçısı T.D.’nin gösterdiği isimlere yönelik olarak dün gece çok sayıda adrese eş zamanlı baskın düzenledi.

78 SUBAY DAHA TESPİT EDİLDİ

Baskınlarda çok sayıda örgütsel dokümana el konulurken, yakalanan kişilerin emrinde faaliyet gösteren çeşitli rütbelerde aktif görevli 78 subayın daha tespit edildiği öğrenildi.

Örgütün Tuzla Piyade Okulu yapılanmasına yönelik Mart ve Mayıs aylarındaki operasyonlarda da çok sayıda sözde ‘mahrem imam’ ve bu hücre üyelerine bağlı hareket eden asker gözaltına alınmıştı.

FETÖ/PDY’nin Tuzla Piyade Okulu mahrem asker yapılanmasına yönelik operasyonların devam ettiği, tespit edilen 78 subayın yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir