taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7653
Euro
7.371
Altın
1648.33
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.918
Bitcoin
49586.25

Twitter'da e-ticaret dönemi başlıyor

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter e-ticaret dönemini başlatıyor.


Whatsapp ile paylaş

Twitter'da e-ticaret dönemi başlıyor

Twitter'da e-ticaret dönemi başlıyor

Öğrenilene göre; şirket konuyla ilgili olarak online ödeme şirketi Stripe ile bir anlaşma imzalamaya çok yakın. İki taraf arasında anlaşma imzalandıktan sonra tek bir tweet ile alışveriş yapabilmek mümkün olacak.

TWITTER ÜZERİNDEN ÜRÜN ALIMI RESMEN BAŞLAYACAK

Twitter'ın online ödeme sistemlerini sitesi bünyesinde hayata geçirdikten sonra ilk etapta Fancy.com isimli online ticaret platformu ile anlaşması bekleniyor. Twitter kurum ile anlaştıktan sonra Twitter üzerinden ürün alımı resmen başlayacak. Modelin genişlemesi dahilinde Twitter'ın başka firmalarla da masaya oturması bekleniyor.

YENİ ÜRÜNLERİ HABER VERECEK

Recode isimli internet sitesinin haberine göre; Twitter online ticaret hamlesine giriştiği zaman sitesinin ‘keşfet bölümünde’ yeni ürünler gözükebilecek. Firmalar ürünlerini belli paralar ödeyerek bu bölümde üst sıralara çekebilecek. Böylece müşteriler ürünleri daha kolay fark edecekler. Twitter üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin isim, adres ve kredi kartı bilgilerini sisteme girmeleri yeterli olacak. Aynı zamanda tüketiciler ürünlerinin teslimat aşamasını da Twitter üzerinden takip edebilecek.

FACEBOOK'TA DAHA ÖNCE E-TİCARETE BAŞLAMIŞTI

Twitter'ın e-ticaret briminin başında ise eski Ticketmaster CEO'su Nathan Hubbard bulunuyor. Facebook'ta önceden online ticaret hamlesine girişmiş fakat zayıf talep yüzünden daha sonra bundan vazgeçmişti. Twitter'ın ise bu konuda ne kadar başarılı olacağı merak ediliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir