taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32065
6.0339
1328.45
103185.7
227.279

Twitter'da oluşan hata, gizli hesapları herkese açtı

Twitter'daki gizli profilleri herkese açık hale getiren bir hata giderildi.

Haber Merkezi | 18.01.2019 - 16:05..
Whatsapp ile paylaş

Twitter'ın ayarlar sekmesinden kullanıcılara sunduğu 'Tweetlerini korumaya al' ayarı sayesinde kullanıcılar Twitter hesabını diğer kullanıcılara kapatarak, sadece izin verdiği kullanıcıların profile erişebilmesini sağlıyor. Ancak Twitter'da meydana gelen bir hata, gizli hesapların gönderilerini herkese açık hale getirdi.

twitter

BİRÇOK KULLANICI ETKİLENDİ

Birkaç yıl boyunca Twitter'ın android uygulamasında meydana gelen bu gizlilik hatası, birçok kullanıcıyı etkilemiş durumda. Söz konusu hataya açıklık getiren yetkililer, bu hatanın sadece kullanıcıların hesabında yaptığı değişikliklerden sonra meydana geldiğini söyledi. Örneğin eğer Twitter profiliniz gizliyse, hesabınıza kayıtlı e-posta adresinizi değiştirdiğiniz anda, hesap gizliliğiniz ortadan kalkıyor ve profiliniz herkese açık hale geliyor.

twitter

TWITTER'DAN AÇIKLAMA

Twitter'daki resmi Twitter Destek hesabından, meydana gelen hatayla ilgili resmi açıklama geldi. Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı: ''Twitter'ın android uygulamasında, Twitter gizlilik ayarının devre dışı kaldığını tespit ettik ve sorunu düzelttik. Etkilenen kullanıcıları uyararak ayarları tekrar eski haline getirdik.''

Twitter, söz konusu hatanın  3 Kasım 2014 ile 14 Ocak 2019 tarihleri arasında Twitter kullanan kullanıcıları etkilendiğini söyledi. Siz de kendi hesabınızın bu durumdan etkilenip etkilenmediğini öğrenmek için ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.


Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir