taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7313
Euro
7.2826
Altın
1619.63
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.186
Bitcoin
45316.3

Twitter'ın yeni tasarımı Facebook'a benziyor

Popüler sosyal medya sitesi Twitter’ın yeni tasarımı ortaya çıktı, tasarımın Facebook’a olan benzerliği ise dikkatlerden kaçmadı.


Whatsapp ile paylaş

Twitter'ın yeni tasarımı Facebook'a benziyor

Twitter'ın yeni tasarımı Facebook'a benziyor

Twitter mühendislerinin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni site tasarımı yavaş yavaş şekilleniyor. Her ne kadar son kullanıcıya ne zaman sunulacağı bilinmese de tasarım son halini almış gibi görünüyor. Göze çarpan ilk değişiklik ise Twitter'ın tepe fotoğrafını iyiyen iyiye büyütmüş olması. Artık kullanıcıların profil fotoğrafları Facebook'ta olduğu gibi hem daha solda hem de kapak fotoğrafları da çok daha geniş ve yüksek çözünürlüğe sahip.

Twitter'ın yeni tasarımı Facebook'a benziyor

YENİ KULLANICILARA KULLANICI DOSTU ARABİRİM

Bunun dışında atılan tweet'ler, paylaşılan fotoğraflar, takip edilenler, takipçiler ve favoriler gibi listeler de yine kapak fotoğrafının hemen altında yer alıyor.

Twitter'ın CEO'su Dick Costolo yaptığı son açıklamasında bu radikal tasarım değişikliğine gidileceğinin sinyalini vermişti aslında. Costolo, Twitter'a katılan yeni kullanıcıların siteye alışmasında sıkıntılar yaşandığını, yeni tasarımla özellikle yeni kullanıcılara çok daha kullanıcı dostu bir arabirim sunmayı planladıklarını kaydetmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir