taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5743
Euro
7.2631
Altın
1622.25
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.671
Bitcoin
42450.78
fuzulev

Ukrayna hükümeti meydanda belli oldu

Kiev'deki Bağımsızlık Meydanı'nda yapılan mitingde, hükümette yer alacak bakan adayları tanıtıldı.


Whatsapp ile paylaş

Ukrayna hükümeti meydanda belli oldu

Ukrayna hükümeti meydanda belli oldu

Mitingde, eylemciler tarafından oluşturulan Meydan Konseyi tarafından parlamentoya sunulmak üzere hazırlanan geçici hükümetteki bazı bakan adayları tanıtıldı.

İŞTE MEYDANDAN ÇIKAN BAKAN ADAYLARI

Buna göre, Olga Bogomolets, Alesandr Sich, Boris Tarasyuk ve Vladimir Groysman Başbakan Yardımcıları, meydan sorumlusu Andrey Parubiy Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Sekreteri, protestolara binek araçlarıyla katılmasından dolayı "Auto Meydan" olarak adlandırılan eylem aktivistlerinden Dmitriy Bulatov Gençlik ve Spor Bakanı, Pavel Petrenko Adliye Bakanı, Aleksandr Şlapak Maliye Bakanı, Pavel Şeremeta Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı, Sergey Kvit Bilim ve Eğitim Bakanı, Oleg Musiy Sağlık Bakanı, Lyudmila Denisova Sosyal Politika Bakanı, Andrey Mohnik Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı, Yevgeniy Nişuk Kültür Bakanı, Andrey Deşitsa Dışişleri Bakanı, Aleksandr Mirniy Tarım Politikası Bakanı, Yuriy Prodan Yakıt ve Enerji Bakanı ve Ostap Semerak devlet bakanı olarak teklif edildi.

Meydan Konseyi tarafından tanıtılan bakan adayları arasında İçişleri Bakanı Arsen Avakov'un da ismi geçti. Savunma ve Altyapı Bakanlığı adayları konusunda meydanda uzlaşma sağlanamazken, bu konudaki görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

4 saate yakın devam eden mitinge, Devlet Başkanı görevine vekalet eden Meclis Başkanı Akesandr Turçinov da katılarak, konuşma yaptı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir