taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Ukrayna'da ateşkes tehlikede

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ülkenin doğusunda devam eden çatışmalar için bu gece yürürlüğe girmesi beklenen ateşkesin, yaşanan şiddetli çatışmalar nedeni ile tehlikede olduğunu söyledi.

14.02.2015 - 11:41..
Whatsapp ile paylaş

s

Poroşenko, Rusya'yı Perşembe günü Minsk'te varılan ateşkese rağmen saldırganlığı "önemli derecede artırmakla" suçladı. ABD de Rusya sınırından ağır silahlar geldiğine dair haberler karşısında oldukça endişeli olduğunu söyledi.

ÇATIŞMA SESLERİ DUYULDU

BBC Türkçe'nin haberine göre, Cumartesi erken saatlerde isyancıların eline olan Donetsk şehrinde ağır bombardıman sesleri duyuldu. Şiddetli çatışmaların ayrıca isyancılar tarafından neredeyse tamamen kuşatılmış olan ve stratejik anlamda Ukrayna yönetimi için önemli olan Debaltseve şehrinin etrafında sürdüğü de gelen bilgiler arasında.

SİVİLLER ÖLDÜRÜLDÜ

Cuma günü Ukrayna'nın doğusundaki bombalamalarda 12'den fazla sivilin hayatını kaybettiği söyleniyor. Bombalamaları kimn yaptığı konusu net değil, zira Hem Rusya yanlısı isyancılar hem de Ukrayna yönetimi birbirini suçluyor.

Barış anlaşmasına imza atan Fransa, Rusya, Ukrayna ve Almanya'nın haftasonunda konu hakkında bir telefon görüşmesi yapması bekleniyor. BM Güvenlik Konseyi'de Pazar günü acil olarak toplanacak. Bölgedeki muhabirler savaşın durmaktan uzak olduğunu söylüyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir