taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Ukrayna'da nükleer silah kullanıldı iddiası

Ukrayna'dan gelen video görüntüleri dünyayı sarstı. Görüntülerde nükleer silah patlaması sonrası oluşana benzeyen "mantar" şeklinde bulut meydana geliyor.


Whatsapp ile paylaş

Ukrayna'da nükleer silah kullanıldı iddiası

chelsea.jpg

Ukrayna'dan gelen haberler tüm dünyayı diken üzerinde bıraktı. Dün gece çekildiği iddia edilen görüntülerde, önce bir patlama meydana geliyor, ardından da gökyüzüne "mantar"a benzeyen bir bulut yükseliyor. Nükleer patlamaların karakteristik özelliği olan mantar şeklinde bulut görüntüsü internette hızla yayılırken "Ukrayna'da nükleer silah mı kullanıldı" iddiası tüm dünyayı gerdi.

Ukraynalı yetkililerin nükleer patlama yaşandığını doğruladığı iddia edilirken, patlamanın sebebi henüz netlik kazanmış değil. Süregelen savaş sebebiyle düşük etkili bir nükleer silahın kullanılmış olabileceği ya da Rusya'dan kalan eski bir nükleer silah deposunun konvansiyonel silahlarla hedef alınıp patlatılmış olabileceği konuşuluyor.

Ukrayna'da dünyayı korkutan patlama görüntüsü

RUS ORDUSU VURDU İDDİASI

Ukrayna'nın Donetsk kentinde bulunan ayrılıkçılara ait deponun Rus ordusu tarafından vurulduğu, depoda bulunan küçük ölçekli bir nükleer silahın patlamasıyla bu görüntünün ortaya çıktığı belirtiliyor. Depoda bulunan diğer mühimmatın da havaya uçmasının ardından 200'den fazla kişinin yaşamını yitirdiği bilgisi geliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir