taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7608
Euro
7.3708
Altın
1654.28
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.55
Bitcoin
49758.6

Ukrayna'dan şaşırtan açıklama: Kırım ayrılabilir

Kiev'de meydana gelen olaylardan sonra Ukrayna'dan şaşırtıcı bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre; Kırım Ukrayna'dan ayrılabilir.


Whatsapp ile paylaş

Ukrayna'dan şaşırtan açıklama: Kırım ayrılabilir

Ukrayna'dan şaşırtan açıklama: Kırım ayrılabilir

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bu sabah göstericiler ile güvenlik güçleri arasında yeniden alevlenen çatışmalarda ölenlerin sayısı 17'ye yükseldi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Serhiy Burlakov, çatışmalarda bir polisin öldüğünü, 28'inin de silahla yaralandığını açıkladı. Burlakov, Ulusal Konservatuar binasına giren göstericilerin güvenlik güçlerine ateş açtığını söyledi.

13 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ BİLDİRİLDİ

Interfax-Ukrayna Haber Ajansı, Bağımsızlık Meydanı'nda 13 göstericinin bir keskin nişancı tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Ukrayna basını da çatışmalarda 13 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Parlamento Sözcüsü İrina Karnelyuk, göstericilerin olası bir eylemine karşı binanın boşaltıldığını belirtti. Kent merkezindeki bir katedrali tıp merkezine çeviren göstericiler, çatışmalarda ölen ve yaralananların sayısının Sağlık Bakanlığı tarafından açıklananlardan çok daha yüksek olduğunu ileri sürüyor.

"KIRIM UKRAYNA'DAN AYRILABİLİR"

Öte yandan Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti Parlamentosu Başkanı Vladimir Konstantinov, ülkedeki olayların daha da tehlikeli boyutlara ulaşması durumunda, Kırım'ın Ukrayna'dan ayrılmasının gündeme gelebileceğini söyledi. Konstantinov, Ukrayna'daki krizde birçok Avrupa ülkesinin aktif rol oynadığını belirterek, sokak olaylarının iç savaş başlangıcı tehlikesi oluşturduğunu savundu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir