taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4789
6.20065
1203.35
92708.56
211.711

Ukraynalı kadınlardan Kırım eylemi

İstanbul’da yaşayan Ukraynalı kadınlar, Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem yaparak Kırım’da yaşananları protesto etti.

03.03.2014 - 14:21..

Ukraynalı kadınlardan Kırım eylemi

Ukraynalı yaklaşık 30 kadın, Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde yaşanan olayları protesto etmek için Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplandı. Kırım’da yaşananları ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i protesto eden kadınlar, “Putin Ukrayna’dan defol” yazılı pankart taşıdı.

'PUTİN YALAN SÖYLÜYOR'

Attıkları sloganlarla tepkilerini dile getiren Ukraynalı kadınlar, Rusya ve Putin’in Ukrayna’dan acilen çekilmesi gerektiğini söyledi. Ukraynalı kadınlar, “Bütün dünya her şeyin farkında. Kırımdan, Tatarlardan Putin ellerini çeksin. Buradan herkese sesleniyoruz; Putin yalan söylüyor, yalan söyleyerek Kırım topraklarını işgal etmeye çalışıyor. Ukrayna bölünmez. Putin durdurulmazsa 3. Dünya Savaşı çıkacak. Türkiye bu savaşın içine girmek zorunda kalacak. Türk toplumu bunu anlamalı” dedi. Eylem sırasında çevrede bulunan meraklı vatandaşlar, cep telefonlarıyla Ukraynalı kadınların fotoğraflarını çekti. Eylem yapan kadınlar daha sonra sessizce dağıldı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)