taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.46805
6.1491
1204.75
91445.28
211.932

Ülker İngiltere'nin dev firmasına teklif verdi

İngiltere'nin en büyük bisküvi firmalarından United Biscuits'e teklif veren 3 firmadan biri Ülker oldu.

23.09.2014 - 14:14..

vb

Aralarında Ülker'in de olduğu 3 firmanın teklifinin 3.27 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor. Şirket tekliflerle birlikte halka arz seçeneğini de değerlendiriyor. Şirket kararını Kasım ayında verecek.

ÜLKER BİR ADIM ÖNDE

Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgilere göre ABD'li corn-flake üreticisi Kellogg Co. Kanadalı emeklilik fonu Teachers' Pension Plan ve Türk bisküvi şirketi Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., İngiliz kurabiye ve atıştırmalık yiyecek üretimi yapan United Biscuits Ltd. için 2 milyar euroya (3.27 milyar dolar) varan tekliflerle birbirleriyle yarışıyorlar.

2006 YILINDA SATIN ALINMIŞTI

Kaynaklara göre bu üç firma geçtiğimiz hafta United Biscuits firmasına verilen ilk raund tekliflerin de içinde yer almışlardı. Yine aynı kaynaklar ihaleye giren diğer iki firmanın İtalyan çikolata firması Ferrero SpA ve Filipinler firması San Miguel Corp.  olduğunu söylerken, bu ikilinin henüz bir teklif yapmadığını ekledi.

Tekliflerin ilk raundu United Biscuits özel hisse sahiplerinin yıllardır süren şirketten çıkma çabalarının ardından geldi. Blackstone Group ve PAI Partners, şirketi 2006 yılında 1.6 milyar euroya satın almıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)