taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34635
6.1033
1221.3365
93616.45
210.161

Ünal Aysal: Asker çocuğuyum devletle sataşmam

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal SPK kararı ile ilgili açıklama yaptı.

21.03.2014 - 09:51..

Ünal Aysal: Asker çocuğuyum devletle sataşmam

Galatasaray Başkanı Aysal, SPK'nın şartlı izin verdiği sermaye artırımıyla ilgili olarak, "Ben asker çocuğuyum. Devletle sataşmam. İstenenleri yapacağız"dedi.

Chelsea maçı öncesinde, otel lobisinde karşılaştığımız Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, SPK kararları ve sermaye artırımlarıyla ilgili sorularımızı yanıtladı. 24 Şubat’ta Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) evrakları ilettiklerini belirten Aysal, şartlara itiraz etmeyeceklerini belirterek, “Ben asker çocuğuyum. Devletle sataşmam” dedi. Türkiye’deki tüm kulüplerin sermaye yapısının sağlıksız olduğunu da belirten Aysal, kendi deyimiyle 'sermaye artırımına taş koyanlar' arasında Galatasaray içindeki bazı isimlerin bulunduğunu da iddia etti.

İÇERİDEN DE MÜDAHALE OLDU

“Bizim SPK ile olan sorunlarımızda kulüp içinde bazı grupların da dahli var” dedi. Galatasaray’ın en kırılgan tarafı olarak gösterilen kısa vadeli borçları hakkında da konuşan Aysal, “Aslında bizim borçluluk yapımız kötü değil. 350 milyon dolar olan borç şu anda 260 milyona indi.

BORÇ YAPISI DEĞİŞİYOR

Bundan henüz tahsilini yapamadığımız alacakları da ekleyince borç 115 milyon dolara kadar düşüyor. Önümüzdeki hafta bu borcu da uzun vadeye yayacağız. 5-6 yıllık be vadeye yayacağız borçları. Kısacası bir – iki aya çözmüş oluyoruz” diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)