taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8095
6.54295
1275.805
96861.42
238.352

Üniversite mezunu Meryem köyüne aday oldu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan 25 yaşındaki Meryem Önkür, doğup büyüdüğü köyünde muhtar seçimlerinde yarışa girdi.

DHA | 01.03.2019 - 09:35..
Whatsapp ile paylaş

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinin, 200 hane ve 550 seçmeni bulunan Dalbahçe köyünde yaşayan Mubar-Mustafa Önkür çiftinin 9 çocuğundan en büyüğü Meryem Önkür, 31 Mart yerel seçiminde 5 erkek rakibiyle yarışacak.

"KÖYÜMÜN SIKINTILARINI GÖRDÜM ADAY OLDUM"

Üniversite öğretimi bitince köyde hayvancılıkla uğraşan ailesinin yanına dönen ve onlara yardımcı olan Önkür, köyünün sorunlarını görünce muhtar adayı olmaya karar verdi. Doğubayazıt ve bağlı köylerde ilk kadın muhtar adayı olan Meryem Önkür, "3 yıl önce üniversite eğitimimi tamamladım. İş bulamayınca köye döndüm ve hayvancılıkla uğraşan aileme yardımcı oluyorum. Köyümün sorunlarını da görünce muhtar adayı olmaya karar verdim. Aday olunca Doğubayazıt ilçesinde ve bağlı köylerde ilk kadın muhtar adayı olduğumu öğrendim. Seçimlerde 5 erkek rakibim var. Bayanların sorunlarını duyurmak istiyorum. Elimden gelen ne varsa köyüm için yapmaya adayım. Halk destek verirse bu köyde, birçok güzelliğe beraber imza atacağız." diye konuştu.

Üniversite mezunu Meryem köyüne aday oldu

"İNŞALLAH KADINLARIN SESİ OLUR"

Köyde yaşayan Emine Karakuş, Meryem Önkür'ü desteklediklerini belirterek, "İnşallah kazanır, bu köyün ve kadınların sesi olur. Güveniyor ve destekliyoruz." dedi.

Üniversite mezunu Meryem köyüne aday oldu

Meryem'i kendisinin de desteklediğini söyleyen Mustafa Yıl ise "Üniversite mezunu kadının köy muhtarı adayı olması bizi son derece mutlu etmiştir. Biz de elimizden gelen her şeyi kendisi için yapacağız." diye konuştu.

Üniversite mezunu Meryem köyüne aday olduÜniversite mezunu Meryem köyüne aday olduÜniversite mezunu Meryem köyüne aday oldu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir