taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

IŞİD'in rehin aldığı Ürdünlü pilot için öngörülen takasın gerçekleşmemesi üzerine, örgütün rehin pilotu yakarak infaz ettiği iddia edildi.

03.02.2015 - 20:15..
Whatsapp ile paylaş

pilot

Terör örgütü IŞİD'in alıkoyduğu Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin yakılarak öldürüldüğünü gösterdiği ileri sürülen fotoğraflar yayınlandı.

İNFAZ FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

Ürdün hükümeti fotoğrafların doğruluğu konusunda henüz açıklama yapmazken örgüte yakın sosyal medya hesapları infaz anlarını yansıtan görüntüleri yoğun olarak paylaşmaya başladı.

Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

UÇAK DÜŞÜNCE IŞİD REHİN ALMIŞTI

Ürdünlü pilot Aralık ayında ABD öncülüğündeki koalisyona destek için çıktığı bir görevde kullandığı F16 Suriye'de düştükten sonra IŞİD tarafından alıkonmuştu. IŞİD, Ürdün'lü pilot karşılığında Ürdün'de tutuklu olan Sacide El Rişavi'nin takas edilmesini istemişti. Ürdün hükümeti ise esir pilotun yaşadığına dair kanıt isteyerek takasa hazır olduğunu bildirmişti. Tıkanan görüşmelerden sonra IŞİD'in infaz kararı aldığı iddia ediliyor.

Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

ÜRDÜN ORDUSU: IŞİD CEZALANDIRILACAK

Diğer yandan, Ürdün ordusu ülkedeki televizyonlarda yayınlanan açıklamasında pilotun canice katledilmesinden sonra IŞİD'in cezalandırılacağını söyledi.

"İDAM EDİLECEKLER"

Ürdün Medyadan Sorumlu Devlet Bakanlığından, IŞİD'in, Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi öldürmesinin ardından, arasında örgütün pilot karşılığında salıverilmesini istediği Sacide el-Rıvaşi ile "Ebu Huzeyfe" lakaplı Ziyad Kerbuli'nin de bulunduğu Ürdün hapisanelerindeki üst düzey IŞİD mensuplarının idam edileceği bildirildi.

Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir