taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34
6.0598
1213.34
93296.84
208.599

Uşak'ta kaybolan hamile kadın 21 saat sonra bulundu

Banaz ilçesinde kaybolan hamile kadın, 21 saat sonra yarı baygın olarak bir ağacın altında bulundu.

AA | 13.06.2015 - 16:32..

uşak

Yazıtepe köyü Erikli Tarla mevkisinde dün öğle saatlerinde eşi Şerif Ahmet Karadayı (23) ile hayvan otlatan 6 aylık hamile Naciye Karadayı (20), arazide kayboldu.

JANDARMADAN YARDIM İSTEDİ

Akşam saatlerine kadar kendi imkanlarıyla eşini bulmaya çalışan Şerif Ahmet Karadayı, saat 22.00'de jandarmayı arayarak yardım istedi. Jandarma ekipleri, köylüler ve Uşak İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma (AFAD) ekipleri bölgeye gelerek sabaha kadar genç kadını bulmaya çalıştı ancak bir sonuç elde edilemedi.

Uşak'ta kaybolan hamile kadın 21 saat sonra bulundu

İZ TAKİP KÖPEĞİ ARAMA YAPTI

Havanın aydınlanmasıyla arama ekipleri arazide genç kadını bulmak için çalışmalara yeniden başladı. Uşak Jandarma Komutanlığındaki iz takip köpeği "Çare" ve beraberindeki eğiticisi bölgeye geldi. Ekipler ve köylüler iz takip köpeğinin arama yapması için araziden çıkartıldıktan sonra, kayıp kadının evinden alınan elbiseler köpeğe koklatıldı. "Çare", kısa süre sonra genç kadının izini buldu.

BAYGIN HALDE BULUNDU

Yaklaşık 40 kişiden oluşan arama ekibi, sık ağaçlık bölgede köpeğin verdiği tepkilere göre hareket ederek genç kadını aramaya başladı. Çok geçmeden köylülerden Mustafa Yaşar, genç kadını 21 saat sonra bir ağacın altında yarı baygın halde buldu.

Uşak'ta kaybolan hamile kadın 21 saat sonra bulundu

Uşak'ta kaybolan hamile kadın 21 saat sonra bulundu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)