taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7604
Euro
7.3695
Altın
1654.37
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.297
Bitcoin
49789.12

Usame Mursi babasının duruşmasına avukat olarak katılacak

Usame Mursi, babasının bugün yapılacak duruşmasına avukat olarak katılacağını belirtti.


Whatsapp ile paylaş

Usame Mursi babasının duruşmasına avukat olarak katılacak

Usame Mursi babasının duruşmasına avukat olarak katılacak

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin oğlu Usame, kamuoyunda "Hamas ve Hizbullah'la işbirliği" olarak anılan davaya avukat olarak katılacağını bildirdi.

İLK KEZ KENDİSİNE İZİN VERİLDİ

Usame Mursi, kamuoyunda "Hamas ve Hizbullah'la işbirliği yapmak" ve "Casusluk davası" olarak anılan davanın bugün yapılacak duruşmasına, savunma heyetinde avukat sıfatıyla yer alması için ilgili yargı makamlarından gerekli izni aldığını ve babasıyla görüşmeye çalışacağını ifade etti. Babasının daha önce yargılandığı diğer davalara katılmak için defalarca talepte bulunduğunu hatırlatan Mursi, bu iznin kendisine ilk kez verildiğini belirtti. Usame Mursi, davanın ilk duruşması olması nedeniyle, "prosedür gereği" babasının duruşmaya katılmasının zorunlu olduğunu da kaydetti.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Mısır devlet televizyonu, Muhammed Mursi'nin, mahkemeye getirildiğini duyurdu. Davanın Polis Akademisi'ndeki birinci duruşması öncesi çevrede yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü. Mursi, arlarında eski yardımcıları ile İhvan yöneticilerinin de bulunduğu toplam 35 kişiyle, "Mısır devletinin çıkarlarına zarar vermek amacıyla Hamas hareketi, Lübnan'daki Hizbullah örgütü ve İran Devrim Muhafızları'yla suç amaçlı işbirliği" yapmakla suçlanıyor.

DAVADA MURSİ'YLE BERABER YARGILANANLAR

Davada, Mursi'nin yanı sıra dönemin Cumhurbaşkanlığı Divan Başkanı Muhammed Rifaa et-Tahtavi, Yardımcısı Esad eş-Şeyha, Cumhurbaşkanlığı Sekreteri Ahmed Abdulati, HAP Genel Başkanı Saad el-Katatni, Genel Başkan Yardımcısı İsam el-Aryan, Genel Sekreter Muhammed el-Biltaci, İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ile yardımcıları Hayrat Şatır ve Mahmud İzzet ile 26 İhvan yetkilisi yargılanıyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir