taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Üsküdar'a Hyde Park yapılacak

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, Üsküdar’daki Validebağ Korusu’na Londra’daki Hyde Park benzeri bir park oluşumu yapılacağını söyledi.

07.02.2014 - 14:35..
Whatsapp ile paylaş

Üsküdar'a Hyde Park yapılacak

Üsküdar'a Hyde Park yapılacak

Basın mensuplarıyla yaptığı kahvaltıda yeni dönem için gerçekleştirmeyi planladığı projeleri paylaşan AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait 354 dönüm arazi üzerinde yer alan Validebağ Korusu’nun Londra’daki Hyde Park benzeri bir sistemle düzenlenerek tüm İstanbulluların hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

Üsküdar'a Hyde Park yapılacak

Halkın korusu olacak

220 dönümü Milli Eğitim Bakanlığı’na, 50 dönümü de Marmara Üniversitesine tahsisli ve 1996 yılında 1. Derece SİT alanı ilan edilen Validebağ Korusu’nun mezbelelik ve kaderine terk edilmişlik yaşadığını ve bilhassa geceleyin tinerci yatağı olduğunu ifade eden Hilmi Türkmen, burayı kendi çıkarları için kullanan belli bir marjinal grubun tüm engellemelerine karşın Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle geniş kapsamlı bir düzenleme yapacaklarını ve tüm halkın kullanımına sunulacağını söyledi.

Üsküdar'a Hyde Park yapılacak

Üsküdar'a Hyde Park yapılacak

Yapılacak düzenleme dâhilinde Validebağ Korusu’na seyir terasları, açık hava tiyatrosu, çocuk eğlence ve oyun alanları, yürüyüş yolları, hidrolik koruma alanları, Adalar’a kadar izlenme imkânı sağlayan gözlem kulesi, dinlenme alanları, koşu ve bisiklet yolları ile gölet yapılacak. Proje dâhilinde ayrıca halen 6 bin 300 ağaç yer alan Validebağ Korusu’na ek olarak 10 bin yeni ağaç dikilecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir