taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.45815
6.18265
1211.25
93287.16
212.545

Üsküdar'da gömülü tabancalar bulundu

İstanbul Üsküdar'da iş makineleriyle yapılan kazıda çok sayıda tabancanın ele geçirildiği bildirildi.

DHA | 27.09.2016 - 21:01..

Ekipleri ihbarı değerlendirerek akşam saatlerinde Burhaniye Mahallesi 4.Murat Sokak üzerinde bulunan boş bir arazide gerekli incelemeleri tamamladıktan sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerine konuyla ilgili bilgi verdi. Polis ekipleri, olay yerini güvenlik şeridi çekerek önlem alırken, sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. TEM ekipleri iş makineleri yardımıyla bölgede kazı çalışması yaptı.

GÖMÜLÜ 240 TABANCA BULUNDU

Yapılan çalışmalarda, yaklaşık 240 tane çoğu parçalanmış vaziyette tabanca bulundu. Ele geçirilen tabancalar sayılmak ve incelenmek üzere tek tek yere dizildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını tamamlamasının ardından silahlar incelenmek üzere Vatan Caddesi'nde bulunan Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'ne gönderildi.

ELE GEÇİRİLEN SİLAHLARIN ÇOĞU KULLANILMAZ DURUMDA

TEM ve Olay Yeri İnceleme ekiplerinin kazıda bulunan silahlarla ilk değerlendirmesine göre silahların çoğunun kullanılamaz durumda olduğu ve kurusıkı olduğunu değerlendiriyor.

"ŞUA ANA KADAR ELE GEÇİRİLENLER KURUSIKI"

Üsküdar Burhaniye Mahallesi 4.Murat Sokak üzerinde bulunan boş bir arazide akşam saatlerinde polis ekipleri, kazı çalışması yaptı. İş makineleriyle yapılan çalışmada, yüzlerce tabanca bulundu.
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, olay yerine gelerek yerinde çalışmaları inceledi.
Basın mensuplarının soruları üzerine Çalışkan, "Şuana kadar ele geçirilenler kurusıkı, arkadaşlar bakıyor. " derken terör bağlantısı var mı? şeklindeki soruya ise "Yok yok şu ana kadar öyle bir şey yok." şeklinde cevap verdi.

Toprağa gömülü yüzlerce silah bulundu VİDEO

Üsküdar'da gömülü tabancalar bulundu

Üsküdar'da gömülü tabancalar bulundu

Silahların bulunduğu bölge;

Üsküdar'da gömülü tabancalar bulundu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)