taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7412
Euro
7.2909
Altın
1614.52
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.556
Bitcoin
45715.51

Üstün Bol: 7 bin rakamı gerçekçi değil

Mazlum-Der Genel Başkan Yardımcısı Üstün Bol, “7 bin rakamı çok gerçekçi gözükmüyor, çünkü bu izlenen numaralar bu izlenen numaraların görüştüğü kişileri de dahil ettiğimiz zaman sayı epeyce yüklü bir hale geliyor” dedi.


Whatsapp ile paylaş

Üstün Bol: 7 bin rakamı gerçekçi değil

Üstün Bol: 7 bin rakamı gerçekçi değil

Mazlum-Der Genel Başkan Yardımcısı Üstün Bol bugün bazı gazeteler tarafından gündeme getirilen dinleme iddiaları hakkında konuştu.

''BİZ TAKİP EDİLDİĞİMİZİ ZATEN BİLİYORUZ''

Dinlemelerde isminin geçmesinin sürpriz olmadığını ifade eden Bol, “Biz bir şeklide takip edildiğimizi zaten biliyoruz. Ama şu açıdan endişe verici, biz insan hakları derneğiyiz ve İnsan hakları derneği doğal olarak otorite, devlet ile kamu gücü ile mücadele eder. İşlenebilecek insan hakları ihlaline karşı önlem almaya çalışıyoruz işlemişse bunun hukuki yollarda hakkını arar. Yaptığımız şeylerin şeffaflığı karşısında bu tür bir yol izlenmesi doğrusu endişe verici, çünkü yaptığımız bütün faaliyetleri internet sayfamızla, basın ile paylaşmaya çalışıyoruz. Bu dinlemeyi yapan kişi açısından yapmak iş isteği iş açısından bence önemli ve değerlendirmeye değer gözüküyor” diye konuştu.

SAYI BU KADAR DEĞİL

Mazlum-Der olarak 30 civarında şube başkanı, yönetim kurulu üyesinin isminin olduğunu belirten Bol, sayının bu kadar olmadığını kaydederek, “Bir şekilde temas ettiğimiz konuştuğumuz, eylemlere bir şeklide katılmış insanları da bu işe dahil ettiğimizde 100 civarında belki 100’ün üzerinde bir rakam karşı karşıya kalacağız. 7 bin rakamı çok gerçekçi gözükmüyor, çünkü bu izlenen numaralar bu izlenen numaraların görüştüğü kişileri de dahil ettiğimiz zaman sayı epeyce yüklü bir hale geliyor” şeklinde konuştu.

''SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ''

Hukuk önünde haklarını arayacaklarının altını çizen Bol, “İstanbul’da ve Ankara’da adliye önünde suç duyurusunda bulunacağız. Bu dinlemeyi yapan başta kişiler, kim talep etmiş buna onay veren savcı, hakim her kim ise bunlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Tespit ettiğimiz kadarıyla, tespit edemediklerimizi de hukukun tespit etmesi için dilekçelerimizde bunlara yer vereceğiz” dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir