taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7337
Euro
7.3182
Altın
1660.77
Borsa
94539.98
Gram Altın
359.028
Bitcoin
49127.14

Vahdettin belgeseline TTK parası Sözcü'yü çıldırttı - izle

Vahdettin belgeseli için Türk Tarih Kurumu'nun para yardımında bulunması ulusalcı gazete Sözcü'nün canını sıktı.


Whatsapp ile paylaş
Vahdettin belgeseline TTK parası Sözcü'yü çıldırttı - izle

Vahdettin belgeseline TTK parası Sözcü'yü çıldırttı - izle

Sözcü gazetesi, Vahdettin belgeseli için Türk Tarih Kurumu bütçesinden kaynak sağlanmasını eleştiren bir habere imza attı. Sözcü, Arınç'ın CHP'li Gürkut Acar'ın soru önergesi için verdiği yanıtın üzerinden "Vahdettin belgeseline para harcanmasını" eleştirdi. 

TTK BÜTÇESİNDEN 566 BİN TL SÖZCÜ'YÜ ÇILDIRTTI

TTK'nın desteği ile Vahdettin'i anlatan bir belgesel çekilmiş ve bu belgesel için TTK bütçesinden 566 bin TL harcanmıştı. Sözcü Atatürk'ün mirası olarak gördüğü TTK bütçesinin Vahdettin için kullanılmasına bozuldu. 

Vahdettin belgeseline TTK parası Sözcü'yü çıldırttı - izle

Sultan Vahdettin Ayrılış Filmi  - izle

"ATAYA SAYGISIZLIK" DİYE BAŞLIK ATTILAR

Sözcü'nün sitesinde de yer verdiği ve "Tarih Kurumu'ndan Ata'ya saygısızlık" başlığı ile sunduğu haberin sonunda Nutuk'ta Atatürk'ün Vahdettin'den "hain" diye söz ettiği bölümlere yer verildi. 

ATATÜRK'ÜN MİRASI?

Yıllardır tarihçilerin tartıştığı konulardan biri de Atatürk'ün sühip olduğu varlıklardır. Hint ve Afgan müslümanlarından Kurtuluş Savaşı için gönderilen yardımlarla kurulan İş Bankası ve bu banka üzerinden sağlanan gelir, öteden beri Atatürk'ün mirası olarak kabul edilir ancak Vahdettin'in sürgüne giderken yanına "hiçbir maddi kaynak almadığı" akıllara dahi gelmez. Öte yandan Atatürk'ün Samsun'a çıkışını sağlayan kişinin de Vahdettin olduğu tarihçiler arasında sıkça gündeme gelen hatırlatmalardan biridir. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir