taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5728
Euro
7.2313
Altın
1616.19
Borsa
89753.73
Gram Altın
342.691
Bitcoin
42398.24
fuzulev

Vali Yazıcıoğlu'nun oğlu AK Parti'den aday

AK Parti'de aday adaylığı başvuruları arttı. Merhum Vali Yazıcıoğlu'nun işadamı oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu AK Parti'ye aday adaylığında bulundu.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Vali Yazıcıoğlu'nun oğlu AK Parti'den aday

yazıcıoğlu

AK Parti’de aday adaylığı müracaatlarında bugün son gün. Meclis’teki kadın vekil sayısını artırmayı hedefleyen AK Parti’ye dün itibariyle 600 kadın başvurdu. Birçok isim de başvuru için bugünü bekledi. Bugünü bekleyen isimlerin başında ise eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan geliyor.

VALİ YAZICIOĞLU'NUN OĞLU DA ADAY

Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Ankara 1. Bölge’den AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladı. AK Parti kulislerinde konuşulan sürpriz isimler arasında, BBP eski Genel Başkanı Yalçın Topçu ile BBP eski Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Yanmaz’ın isimleri de aday adaylığı için geçiyor.

ADAYLIK İÇİN BAŞVURAN DİĞER İSİMLER

Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk de Sakarya’dan AK Parti aday adaylığı başvurusu yaptı. Dikkat çeken bir diğer isim ise Bülent Ecevit’in eski koruma Müdürü Recai Birgün oldu. Birgün, İstanbul 3. Bölgeden adaylık müracaatını yaptı. Aday adaylığını açıklayanlar arasında Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve HAS Parti Genel Başkan Yardımcılığı yapan Erol Erdoğan ile paralel yapı ile mücadelede önemli görev üstlenen Emniyet-Sen üyesi Metin Ergün de yer aldı.

28 Şubat döneminde başörtüsü nedeniyle öğretmenlikten ihraç edilen Fatma Hışıroğlu İstanbul 2. Bölge, ilahiyatçı-sosyolog Erol Erdoğan da İstanbul 1. Bölge’den aday adayı oldu.

AİLESİ DESTEK VERDİ

Merhum Yazıcıoğlu’nun oğlu işadamı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, düzenlediği basın toplantısıyla Ankara 1. Bölge’den AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladı. Basın toplantısına Yazıcıoğlu’nun ablaları Necla Yazıcıoğlu ile Rüveyda Yazıcıoğlu Durmaz da katıldı.

Vali Yazıcıoğlu'nun oğlu AK Parti'den aday

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir