taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.711
Euro
7.349
Altın
1677
Borsa
96317.7
Gram Altın
362.162
Bitcoin
46598.63

Van Valisi Muharrem'in ölümüyle ilgili açıklamada bulundu

Van'da rahatsızlanan 3 yaşındaki minik Muharrem'in yolların kapalı olması nedeniyle ölmesi ve babası tarafından sırtında taşınması olayına, Van Valisi'nden açıklama geldi.


Whatsapp ile paylaş

Van Valisi Muharrem'in ölümüyle ilgili açıklamada bulundu

Van Valisi Muharrem'in ölümüyle ilgili açıklamada bulundu

Küçük çocuğun ailesi, hastalanan çocukları Muharrem Taş'ın ihmalden öldüğünü iddia ederek, Karayolları, sağlık ekipleri ve karakol görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Minik Muharrem'in ailesi tarafından çuvala konulan cenazesi ise sırtta taşınarak mezradan köye indirildi.

'KOORDİNASYON SIKINTISI YAŞANDI'

Van Valisi Aydın Nezih, konuyla ilgili yaptığı açıklama; "Olayda koordinasyon sıkıntısı yaşandı. Bizim çağrı merkezimize dört milyon 300 bin çağrı düşüyor, bunun 49 bini doğru çağrı. Arkadaşlar Sanki her çağrıyı doğrulatma alışkanlığı kazanmışlar. Bunun giderilmesi gerekiyor. Bir şubat tarihinde 15 bin çağrı 141 tanesi gerçek çağrı. Bu tip durumun bahanesi olamaz bunlar. Ama bu konuda da yurttaşlarımızın daha dikkatli davranmasını istiyoruz."  ifadelerini kullandı.

'BU DURUM SONUCUN BAHANESİ OLAMAZ'

Ayrıca Vali Nezih, "Jandarma, il özel idaresi. Bu kurumlarla ilgili soruşturma başlattık. Sorguluyoruz. Bunun hiçbir şekilde de devlet açısından izah edilemeyeceğini ifade ettim. Ama son tahlilde önümüzdeki dönemlerde de kış şartları nedeniyle oluşabilecek durumlar için, bu konuda bir önem arz ettiğini ifade etmeye çalıştım. Bu durum sonucun bahanesi sayılamaz. " dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir