taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.46785
6.20765
1306.415
104594.66
229.662

Varank: Piyasalardaki dalgalanmaları bertaraf ettik

Yerinde müdahalelerle piyasalardaki dalgalanmaların engellendiğini belirten Bakan Varank, önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Merkezi | 23.02.2019 - 11:56..
Whatsapp ile paylaş

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ağustos ayında, tüm ekonomik temellerimizden bağımsız bir dış şokla karşılaştık. Yerinde müdahalelerimiz sayesinde piyasalardaki dalgalanmaları bertaraf ettik.

YERLİLEŞTİRME KONUSU HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Yerlileştirme konusu ülkemiz için hayati öneme sahip. Gerçekleştireceğimiz en önemli yapısal reform, bu alanda atacağımız adımlar olacak. İthal ara malı bağımlılığı, kurdaki dalgalanmalara karşı sanayimizin direncini zayıflatıyor. Yerli kaynaklardan en iyi şekilde yararlanıp, üretimin ithal bağımlılığını azaltmak istiyoruz. Yakında açıklayacağımız yerlileştirme ürün program,ıyla bu yaraya merhem olmak istiyoruz.

Ekonomik bağımsızlığımız için enerjiden sağlığa, imalattan yazılıma pek çok sektörde, ülkemizin üretim potansiyelini yukarılara taşımak için desteklerimizi uçtan uca ve sonuç odaklı şekilde tasarlayacağız.

Kamuda yerli malı alımını, daha güçlü teşvik edeceğiz. Biliyorsunuz ortada bir mevzuat var, fakat maalesef aksayan yönler söz konusu. Daha sade ve verimli bir düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Kamunun oluşturacağı ölçek, yurt içi üretimin nitelik ve nicelik açısından gelişmesine liderlik edecek." dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir