taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7593
6.4182
1492.89
99785.16
276.327
42780.9

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

Veliaht Prens Selman 600 korumayla Kâbe'yi ziyaret etti. Selman'ın üst düzey ziyareti sırasında Prens, Kabe'nin üzerine çıktı.

Haber Merkezi | 12.02.2019 - 15:43..
Whatsapp ile paylaş

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkenin 2030 vizyonunu sergilemeye devam ediyor. Özellikle "örnek lider" ve "geleceğin lideri" övgülerine "mazhar" olan Salman, bu sefer de Kâbe'nin tepesine çıktı.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı VİDEO

TEMİZLİK VAZİFESİ

Geleneksel olarak törensel bir biçimde gerçekleştirilen Kabe'nin temizliği etkinliğine, Veliaht Prens Selman'da katıldı. Prens'in ajandasında bulunmayan bu etkinliğe sürpriz katılım, beraberinde üst düzey güvenlik önlemlerini de getirdi.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

600 askerin bir anda geldiği harem alanında güvenlik çemberi oluşturulurken, tavaf alanında bulunan umreciler de dışarı ve üst katlara çıkartıldı.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

KÂBE'NİN ÜSTÜNE ÇIKTI

Üst düzey güvenlik önlemleriyle Kâbe'ye gelen Veliaht Prens, önce Hacr-ül Esved taşını öperken, daha sonra kurulan platform ile merdivenlerden Kâbe'nin içine girdi.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

 

Kâbe'nin içinde de namaz kılan Selman, daha sonra burada bir bez ile temsili temizlik yaptı. Temizliği sırasında kameralara da poz veren Prens, daha sonra Kabe'nin içindeki merdivenlerden en üstüne çıktı.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

Osmanlı döneminde Kâbe'ye olan saygıdan dolayı kutsal mekandan büyük bir yapı yapılmazken, günümüzde "geleceğin lideri" olarak adlandırılan Prens, Kâbe'yi ayaklarının altına almaktan geri durmuyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir