taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.689
6.3896
1421.51
99806.17
260.185

Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu

Evraklarında eksiklikler buldukları şirketten 250 bin lira rüşvet istedikleri iddia edilen vergi müfettişleri, suçüstü yakalandı.

AA | 28.01.2019 - 17:21..
Whatsapp ile paylaş

İstanbul'da, denetledikleri bir şirketin evraklarındaki eksiklikten kaynaklanan cezayı silme karşılığında rüşvet istedikleri iddia edilen vergi müfettişleri, suçüstü yakalandı.

Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu

250 BİN LİRA KARŞILIĞINDA PARA CEZASINDAN KURTULABİLECEĞİNİ İLETTİ

Alınan bilgiye göre, Ümraniye'deki bir reklam şirketine denetime giden 4 vergi müfettişi, şirketin evraklarında eksiklikler buldu. Müfettişler, şirketin sahibi Y.E.'ye aracı N.T. vasıtasıyla, 250 bin lira vermesi karşılığında para cezasından kurtulabileceğini iletti.

Şirket sahibi Y.E., Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvurarak, denetime gelen müfettişlerin kendisinden rüşvet istediğini bildirdi.

Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu VİDEO

TAKİP İKİ AY SÜRDÜ

Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, aracı N.T. ile vergi müfettişleri E.D., H.T., M.A. ve M.K. ile mali müşavir A.H.K.'yi teknik ve fiziki takibe aldı. Yaklaşık iki ay süren takip sırasında aracı N.T. ile şirket sahibi Y.E. arasında sözde rüşvet pazarlığı yapılarak, miktarın 50 bin liraya indirildiği belirlendi.

Gasp Büro Amirliği ekipleri gözetiminde şirket sahibi Y.E., aracı N.T. ile Maltepe'de bir kafede buluştu. Şirket sahibi, seri numaraları alınmış 50 bin lirayı aracıya teslim etti.

Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu

SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Aracı N.T., daha sonra rüşvet talep eden müfettişlerden H.K. ile başka bir kafede buluştu. İki şüpheli, buluştukları kafede vale ve garson gibi davranarak önlem alan polis ekipleri tarafından, suçüstü yakalandı.

Operasyon kapsamında, diğer vergi müfettişleri ve olaya karıştığı belirlenen mali müşavir A.H.K. de gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu

Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir