Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
480.051
-8.49%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Köpeğin Asperger Sendromlu sahibini koruma mücadelesi

  Youtube'a konulan bir video, depresif atak geçiren Asperger sendromlu kadının köpeğinin koruma mücadelesini gözler önüne serdi.
  • Ajanslar
  • 16.06.2015 - 12:15
  Köpeğin Asperger Sendromlu sahibini koruma mücadelesi

  Asperger Sendromlu bir kadın, depresif atak geçirdiği sırada köpeğinin onu korumak için verdiği mücadeleyi, otizm spektrum bozukluğu ile yaşamanın nasıl bir şey olduğuna dikkat çekmek için filme kaydetti.

  Köpeğin Asperger Sendromlu sahibini koruma mücadelesi #1

  Danielle Jacobs, 2 hafta önce kendi YouTube hesabında kişisel anlarını yayınladı ve izleyenlerden negatif bir yorum yapmamalarını rica etti.

  Köpeğin Asperger Sendromlu sahibini koruma mücadelesi VİDEO

  KENDİNE VURMAMASI İÇİN ENGELLEMEK İSTEDİ

  Genç kadının yayınlamış olduğu klipte, sahibinin kendine zarar vermesini engellemek için özel olarak eğitilmiş sadık köpeği Samson'ın Danielle'i kendine vurmaması için pençeleriyle engellediği görülülebiliyor.

  Danielle, videonun açıklamasına "İşte, Asperger'e sahip olmak böyle bir şey" yazdı. "Lütfen negatif yorumlar yapmayın, bu gerçekten yaşandı ve her gün nasıl olduğunu açıkça paylaşmak kolay değil."

  Video Danielle'in ayakta, ağlayarak göğsünü yumruklamasıyla başlıyor. Köpeği Samson ise hemen zıplıyor ve pençelerini onu engellemek için kullanıyor.

  SAHİBİNİN ELLERİNİ İTTİ

  Videonun devamında Danielle, hıçkırarak ağlamaya devam ediyor ve avucunun içiyle defalarca kafasına vuruyor. Bir kez daha vuruyor ve Samson iki ayağın üzerine zıplayarak, sahibinin ellerini itiyor.

  Danielle sonunda yere çöktüğünde ise sadık dostu yanına kıvrılıyor ve yüzünü yalamaya başlıyor.

  Daily Mail'de yer alan habere göre; bu duygusal video, yayınlandığından beri 600.000’den fazla kez izlendi. Birçok kişi (özellikle aynı hastalıktan muzdarip kişiler ve hasta yakınları) Danielle’e bu özel anı paylaştığı için övgü dolu yorumlar yaptı.


  Görüş Bildir