Euro
10.0288
0.02%
Dolar
8.2415
0.09%
Altın
485.26
0.1%
Borsa
1.441
0%
Bitcoin
488.117
-0.08%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C

  İzmir'de otobüs şoförü yolcuyu dövdü

  İzmir'de bir otobüste yolcunun kentkartında bakiye yetersizliği yüzünden çıkan tartışmada otobüs şoförü yolcuyu darp etti.
  • 19.01.2015 - 17:41
  İzmir'de otobüs şoförü yolcuyu dövdü

  izmir

  Olay, geçen cumartesi akşamı, Bostanlı otobüs son duraklarında meydana geldi. Üniversite öğrencisi Oğulcan Polat, 435 nolu belediye otobüsüne bindi. Polat, kentkartında bakiye olmadığı için otobüste bulunan diğer yolculardan istedi ancak olumlu cevap alamadı.

  BAKİYE YETERSİZ ÇIKTI TARTIŞMA BAŞLADI

  Otobüs şoförüne parayı gösterdiğini belirten Oğulcan Polat, olayı şöyle anlattı:

  "Şoföre 'Son durakta yükler basarım' dedim. Şoför 'Olmaz, Girne durağında iner yükletir basarsın' dedi. Bende 'Tamam' dedim. İlerlerken şoför durak olmayan otoban girişinde otobüsü durdurup inmemi söyledi. Bende 155 Polis İmdat Hattı'nı arayacağımı, inmeyeceğimi söyledim. Daha sonra durduğumuz yerdeki manav, olayı görüp benim yerime kentkart bastı. Bende daha sonra şoföre, 'Ben kentkartı bastım, artık beni indiremezsin, seni şikayet edeceğim' dedim. Ondan sonra hiç bir şekilde hakaret etmedim ses çıkarmadım. En arkaya geçip oturdum. En son durakta şoför, benim olduğum en son kapıyı açmadı ve el kol işareti yapmaya başladı."

  İzmir'de otobüs şoförü yolcuyu dövdü

  ARKA KAPIYI KAPATTI YANINA ÇAĞIRDI

  Cep telefonunun kamerasını açıp videoya çekmeye başladığını söyleyen Polat, "Orta kapıya geldim. Bu sırada şoför 'Gel gel' diye beni yanına çağırdı. Cep telefonumla görüntü çektiğimi görünce 'Artist miyim lan ben, niye çekiyorsun' deyip cep telefonuma vurdu. Beni şoförlerin olduğu kabine çekip saldırdı. 'İmdat' diye bağırmaya başladım. Sonra bir vatandaş ve son durakta otobüs görevlisi biri geldi. Otobüs görevlisi bana 'Napıyorsun' diye çıkıştı. Otobüs şoförü dudağımı patlattı. Yumrukladı. Sırtıma vurdu. Ben oradan cep telefonumu aldım kurtuldum. Sonra yine bana hakaret etmeye başladılar. Kameram olmasaydı kanıtım olmazdı. Benden şikayetçi olmuş otobüs şoförü, ben darp etmişim güya şoförü. Allah'tan cep telefonumun videosu ile kayıt yaptım da neyin ne olduğu ortada. Geçen hafta 6 günde 6 otobüs şoförü darp edilmiş diye haberler vardı. Bunun üzerine beni dövdüler. Darp raporu aldım, şikayetçi oldum. Bunun arkasını bırakmayacağım." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir