Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
569.354
8.75%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Kurtköy'deki silahlı soygun kameralara yakalandı

  20 milyon TL'lik cep telefonu olan kamyonu çalmak isteyen soyguncular, GPS sistemine takıldı. Firma yetkilileri uzaktan müdahale ederek aracın motorunu durdurdu.
  • 29.01.2015 - 11:06
  Kurtköy'deki silahlı soygun kameralara yakalandı

  soygun

  Olay, dün öğle saatlerinde Pendik Kurtköy’de meydana geldi. İddiaya göre, Gebze’den piyasa değeri 20 milyon TL’yi bulan 14 bin 800 adet cep telefonunu teslim edilecek adrese götüren Adnan Bakırcı idaresindeki kamyon Kurtköy gişelerini geçtikten sonra tepe lambalı beyaz bir araç tarafından durduruldu.

  KAMYONU ÇALDILAR

  Kendilerine polis süsü veren silahlı 3 kişi, sürücü Adnan Bakırcı ve yanında bulunan arkadaşını kendi otomobillerine aldı. İki soyguncu sürücü ve arkadaşını çeşitli bahanelerle oyalarken 3’üncü soyguncu ise kamyonetle olay yerinden uzaklaşmaya başladı.

  Kurtköy'deki silahlı soygun kameralara yakalandı

  GPS İLE ARACIN MOTORUNU DURDURDULAR

  Kamyonu GPS sistemi üzerinden uzaktan izleyen firma yetilileri güzergahın değişmesi üzerine telefonla sürücüye ulaştı. Bir terslik olduğunu anlayan nakliye şirketi yetkilisi GPS sistemi ile uzaktan aracın motorunu durdurdu.

  Kurtköy deki silahlı soygun kameralara yakalandı #2

  SOYGUNCU ARABAYI BIRAKIP KAÇTI

  Motorun durmasıyla paniğe kapılan soyguncu aracı terk ederek olay yerinden hızla uzaklaştı. Zanlı, daha sonra diğer arkadaşlarını arayarak durumu anlattı. Bunun üzerine diğer soyguncular, alıkoydukları kamyon sürücüsü ve arkadaşını, elleri kelepçeli bir şekilde ormanlık alanda bırakıp kaçtı.

  ARAÇ İNCELENDİ

  Yol ortasında duran kamyondan şüphelenen vatandaşlar ise durumu polise bildirdi. Olay yeri inceleme ekiplerinin parmak izi incelemesi yaptığı kamyonda herhangi bir şeyin çalınmadığı tespit edildi. Araç, incelemelerin ardından şirket yetkililerine teslim edildi.

  Kurtköy deki silahlı soygun kameralara yakalandı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir