taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9229
6.5372
1482.05
95257.61
282.254
48354.3

Vinç kazasında 4 aydır tutuklu olan operatör tahliye oldu

Bursa’da iki kişinin hayatını kaybettiği vinç kazasının, davasına devam edildi. 4 aydır tutuklu bulunan vinç operatörü tahliye edilirken, yeniden bilirkişi raporu alınmasına karar verildi.

İHA | 21.09.2019 - 08:59..
Whatsapp ile paylaş

Bursa-Yalova yolu üzerindeki bir otelin camlarını temizlemek için gelen Soner Oğuz (42) ve Adil Demir (52), vincin sepetine bindi.

30 METRE YÜKSEKLİKTEN DEVRİLDİ

Binanın en tepesine kadar yükselen vincin sepetinde bulunan Oğuz ve Demir, camları silmeye başladı. Kısa süre sonra vincin bağlı bulunduğu kamyonun dengesi bozuldu. Vinç, büyük bir gürültüyle 30 metre yükseklikten devrildi.

Vinç kazasında 4 aydır tutuklu olan operatör tahliye oldu

15 YILA KADAR HAPİS İSTENİYORDU

Yapılan kontrollerde Oğuz ve Demir'in hayatını kaybettiği belirlenirken, gözaltına alınan vinç operatörü Ali Aydik (41) tutuklandı.  Vinç operatörü Ali Aydik, vinç şirketinin müdürü İdris Midilli ve otel sahibi Mehmet Aydemir hakkında, “taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek” suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis istendi.

Vinç kazasında 4 aydır tutuklu olan operatör tahliye oldu

"VİNCİN YERİ SIKINTILIYDI"

Bursa 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıkların yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu Ali Aydik, otel sahibi Mehmet A., ölenlerin yakınları ve avukatlar katıldı. Diğer sanık İdris M. ise duruşmaya katılmadı. Daha önceki ifadelerini tekrarlayan 2 çocuk babası Ali A., “Sebebini bilmediğim bir sallantı oldu. Vinci kuracağımız yer sıkıntılıydı. Soner bana çok ısrar etti. 'Bu işi yapmazsak bizi kovarlar' dedi. Ben vinci oraya kurmak istemedim. Vinci kurduktan sonra Soner, 'bom' diye tabir ettiğim şeyi uzatmamı istedi. Kumandaya basmadan vinç sallanmaya başladı. Vinç yan yatınca atlayarak yanlarına koştum. İkisinin de hareketsiz yerde yattığını görünce hemen ambulansı aradım. Vinç kullanırken yanlış hareketim veya ihmalim olmadı. Onlara baret takmalarını söylememe rağmen takmadılar. Üzerlerinde kemer vardı. Ama binadan sarkıtılan can halatı yoktu.” dedi.

Vinç kazasında 4 aydır tutuklu olan operatör tahliye oldu

Adil Demir

BİLİRKİŞİ RAPORU ALINACAK

Tutuksuz yargılanan otel sahibi 5 çocuk babası Mehmet A. ise olayın tamamen kaza olduğunu, böyle bir şey olmasını kendilerinin de istemeyeceğini ifade etti. Mahkeme heyeti ifadelerin ardından 4 aydır tutuklu bulunan vinç operatörü tahliye edilirken, eksikliklerden dolayı yeniden bilirkişi raporu alınmasına karar verildi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Vinç kazasında 4 aydır tutuklu olan operatör tahliye oldu

Soner Oğuz

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir