taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Volkan Bozkır'dan İç Güvenlik Paketi açıklaması

AB Bakanı Volkan Bozkır, İç Güvenlik Paketi'nde AB ülkelerinde uygulanmayan ve AB müktesebatına uygun olmayan hüküm bulunmadığını söyledi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Volkan Bozkır'dan İç Güvenlik Paketi açıklaması

Volkan Bozkır'dan İç Güvenlik Paketi açıklaması

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Bakanlıktaki makamında, Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti'yi kabulü sırasında gazetecilerin İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin sorularını cevapladı.

"AB MÜKTESEBATINA UYGUN"

Güvenlik paketinin uzun zaman önce Bakanlar Kurulu'na geldiğini ve paketle ilgili görüşlerini açıkladıklarını belirten Bozkır, AB Bakanı olarak AB'deki ve Batı ülkelerindeki uygulamaları, AB müktesebatını titizlikle incelediğini vurguladı. Bakan Bozkır, "Paketin içinde AB ülkelerinde uygulanmayan ve AB müktesebatına uygun olmayan hiçbir hüküm bulunmamaktadır" diye konuştu.

PAKETTE NELER VAR?

Devletin, vatandaşlarını korumak, serbestçe fikirlerini açıklamalarına imkan vermek, fikirlerini açıklarken gösteri yürüyüşü ve toplantı yapmayı arzuladıkları zaman bunun güvenlik altına alınması, rahatsız edilmemesi ve serbestçe gerçekleştirilmesini sağlamakla görevli olduğunu söyleyen Bozkır, paketle bunun yerine getirilmesinin söz konusu olduğunu kaydetti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir