taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7452
Euro
7.3025
Altın
1618.6
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.341
Bitcoin
46151.78

Volkswagen o ödülleri iade etti

Alman Otomobil Kulübü ADAC'nin anketlerde yaptığı “oy manipülasyonlarının tahmin edilenden daha büyük olduğu ortaya çıktı.


Whatsapp ile paylaş

Volkswagen o ödülleri iade etti

Volkswagen o ödülleri iade etti

Alman Birinci Kanalı ARD'nin aktardığı habere göre, geçen yıl "Almanya'nın en çok sevilen otomobili anketindeki skandaldan sonra diğer anketler de incelemeye alındı. Söz konusu incelemede 2009 yılındaki anketin sonuçlarının da manipüle edildiği belirlendi.

Anketteki manipülasyonun sadece oy oranları veya sayılarında değil, aynı zamanda dereceye giren otomobil markalarında da olduğu kaydedildi.

VW ÖDÜLLERİNİ İADE ETTİ

Gelber Angel / Sarı Melek olarak bilinen söz konusu anketlerde önceki yıllara ait incelemeler ise sürüyor. Öte yandan skandalın patlak vermesiyle birlikte Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in bu şirkete daha önce verilen ADAC ödüllerini kulübü iade ettiği öğrenildi.

ADAC'nin bir sözcüsü, halihazırda aynı şekilde 19 ödülün kulübü geri gönderildiğini açıkladı.

Skandalın ardından ADAC'nin patronu Peter Meyer ve İletişim Müdürü Michael Ramstetter istifa etmişti. Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, şeffaflığın sağlanması için yeni başkanın üyelerin oylarıyla belirlenmesini teklif etti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir