taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.81765
6.54815
1275.805
96886.48
238.696

Washington Times: Türkiye NATO'ya zarar veriyor

Washington Times, Türkiye’nin Rusya'dan satın aldığı S-400'ler nedeniyle, NATO'nun varlığını tehdit ettiğini ileri sürdü.

Haber Merkezi | 21.03.2019 - 00:07..
Whatsapp ile paylaş

ABD’nin  tepkisine rağmen Ankara’nın Rus yapımı S-400 sistemlerinin teslimine ilişkin anlaşmayı tamamlama niyetinde olduğunu yazan The Washington Times gazetesi, Türkiye'nin ittifakın varlığı için tehdit oluşturduğunu ifade etti.

TARİHİN EN BAŞARILI İTTİFAKINA GÖLGE DÜŞÜRÜR

Gazete, Türkiye'nin Rus yapımı S-400 füze savunma sistemlerini satın almaya yönelik kararlı çabasının, ‘tarihin en başarılı ittifakının' ciddi iç problemlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde NATO'nun varlığı için tehdit oluşturduğunu ileri sürdü.

Washington Times: Türkiye NATO'ya zarar veriyor

Makalede ayrıca Türkiye'nin, şimdiye kadar bunun sonuçları olmayacağına inandığı için' Amerikalıların savunma giderlerinin arttırılması için yaptığı tüm çağrılarını uzun süredir göz ardı ettiği ifade edildi.

AMERİKA KIZAR

Yazıya göre Washington ile Ankara arasındaki gerilim bugün şiddetle hissediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S-400 sistemlerinin yanı sıra yine Rusya'nın ürettiği S-500 sistemlerini kullanma perspektiflerinden de bahsediyor ve bu tür eğilimler elbette ki Amerika'nın hoşuna gitmiyor.

Washington Times: Türkiye NATO'ya zarar veriyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir