taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.76165
6.51935
1313.595
99835.31
243.379

Y kuşağı bu semtleri tercih ediyor

Amerikalı gayrimenkul devi Keller Williams, Y kuşağının gayrimenkul seçerken dikkat ettiği konuları araştırdı.

01.06.2015 - 15:38..
Whatsapp ile paylaş

d

Türkiye pazarına 2013 yılında giren ve sektörde hızla ilerleyen Amerikalı gayrimenkul devi Keller Williams, 1980 ile 2000 yılı itibarıyla doğanların oluşturduğu Y kuşağının, gayrimenkul seçerken dikkat ettikleri konuları mercek altına aldı.

BU SEMTLER Y KUŞAĞININ GÖZDESİ

İstanbul'da yaşayan Y kuşağının konut tercihlerini inceleme altına alan Keller Williams, söz konusu yaş aralığında olan grubun konut seçerken gösterişli daireler yerine daha pratik daireleri tercih ettiğini ortaya koydu.

Feneryolu, Beşiktaş, Arnavutköy, Cihangir, Galata ve son dönemde yıldızı parlayan Balat; Y kuşağının ilgilendiği semtlerin başında yer alıyor.

Y kuşağı bu semtleri tercih ediyor

Y KUŞAĞI BAĞIMSIZ BİREYLERDEN OLUŞUYOR

Türkiye'de yaşayan 76.5 milyonun yüzde 35'ini oluşturduğu Y kuşağının gayrimenkul tercihlerinin bölgelere göre değişkenlik gösterdiğini belirten Keller Williams'ın Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, “Üniversite tercihleriyle İstanbul'a gelen ve ailelerinden ayrı yaşamaya başlayan Y kuşağı, üniversitelerden mezun olduktan sonrada İstanbul'da yaşamaya devam ediyor. Araştırmalar gösteriyor ki kiralık apartman dairelerini tercih eden başarılı ve hırslı gençlerin %80'inin ileriye dönük hedeflerinde kirada oturmak yerine kendi evinin sahibi olma ve yatırım yapma gibi idealleri var. Satın alınma aşamasına gelindiğinde ise gelecek odaklı düşünüp ileride kuracakları aileye uygun evleri tercih ediyorlar. Y kuşağı; bir önceki nesle göre çok daha hızlı, yeni trendleri yakından takip eden bağımsız bireylerden oluşuyor. Bu sebepten bu kuşağın temsilcileri ev tercihlerinde de bir önceki nesle göre daha pratik, kullanışlı ve hayatın merkezinde olabilecekleri dairelerde yaşamaya ilgi duyuyor'' dedi.

Y kuşağı bu semtleri tercih ediyor

YENİLİKÇİ OLMAK ŞART

Proje geliştirme ve inşaat aşamasında Y kuşağının taleplerinin iyi anlaşılmasının önemini vurgulayan Emre Erol, “Gayrimenkul geliştirirken hedef kitleye uygun ürün geliştirmek, geleceğin ev sahiplerinin istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik atılan adımların başında geliyor. Proje aşamasında gençlerin tercih ve hayat tarzları göz önünde bulundurularak hareket edilmeli. Projenin pazarlama aşamasında da geleneksel pazarlama stratejilerinin dışında hareket edilmeli. Sosyal ağlarda kendini ifade etmekten hoşlanan gençlere ulaşabilmek için sosyal medyada aktif olmak oldukça önemli. Pazarlama stratejilerinde, yenilikçi olmak şart” dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir