taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4994
6.20935
1203.53
92708.56
212.955

Yağmur duasına giden kadının evi yandı

Konya’da mahalle sakinleriyle birlikte yağmur duasına giden kadın döndüğünde evini yanmış halde buldu. Kadının annesi de yangında hayatını kaybetti.

13.04.2014 - 15:21..

Yağmur duasına giden kadının evi yandı

Yangın, merkez Selçuklu ilçesi Başarakavak Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 4 çocuk annesi Hasibe Bozkurt, birlikte kaldığı kızı Emine Özgen’in (50) mahalle sakinleriyle birlikte yağmur duasına gitmesi üzerine evde yalnız kaldı. Mahalle sakinlerinin yağmur duasında olduğu sırada yaşlı kadının kaldığı odada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

YAŞLI KADIN DUMANDAN ZEHİRLENDİ

Mahalleden geçen bir vatandaşın evden yükselen dumanları fark etmesi üzerine itfaiyeye haber verildi. Bu sırada yangından haberdar olan diğer mahalle sakinleri eve girerek yaşlı kadını dışarıya çıkardı. Yaşlı kadının hareketsiz bir şekilde olduğunu fark eden vatandaşlar ambulansa haber verdi. Olay yerine sevk edilen sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde Hasibe Bozkurt’un dumandan zehirlenerek hayatını kaybettiği belirlendi. Yağmur duasındayken yangın haberini alarak eve gelen Hasibe Bozkurt’un kızı Emine Özcan ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Emine Özcan’ı komşuları sakinleştirmek için uzun süre uğraş verdi.

Yağmur duasına giden kadının evi yandı

DAHA ÖNCE KÜÇÜK ÇAPTA YANGINLAR ÇIKARDI

Hasibe Bozkurt’un torunu Ali Keşgil, mahalle sakinlerinin yağmur duasına gittiği sırada yangının çıktığını ifade ederek, ninesinin zaman zaman kibritle oynadığını ve daha önce de küçük çapta yangınlar çıkardığını iddia etti.

''NE YAPTIĞINI BİLMİYORDU''

Yaşlı kadının yeğeni Mehmet Koç ise Hasibe Bozkurt’un yatalak bir hasta olduğunu belirterek, “Ne yaptığını bilmiyordu. Çok takip ediliyordu. Sobayı açıp da içinden bir şey mi tutuşturdu bilen yok? Komşular yangını görüp haber verdiler. Yangın söndürüldü ama geldiğimizde dumandan zehirlenerek ölmüş” diye konuştu.

YANGININ ÇIKIŞ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Olayı haber alan mahalle sakinleri evin önünde toplanırken, jandarma ekipleri de evde inceleme yaptı. Yaşlı kadının cesedi, savcının yaptığı incelemelerinin ardından otopsi için hastaneye kaldırıldı. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)