taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Yağmurlu havalarda akıllı telefonları koruma yolları

Türkiye genelinde birkaç gündür etkili olan lodos ve yağmurlu hava, akıllı telefon kullanıcılarını zor duruma düşürebilir.

02.02.2015 - 09:30..
Whatsapp ile paylaş
Yağmurlu havalarda akıllı telefonları koruma yolları

ENSONHABER.COM/TEKNOLOJİ Akıllı telefon ve teknolojik cihazların bir numaralı düşmanı sıvı temas oluyor. Garanti kapsamına alınmayan sıvı temaslar yağmurlu havalarda kullanıcıların başını ağrıtabilir.

YAĞMURLU HAVADA AKILLI TELEFONA DİKKAT

Akıllı telefonların sıvı temas halinde arıza çıkarması, garanti kapsamına dahil edilmiyor. Bu yüzden kullanıcıların akıllı telefonlarına yağmurlu havalarda biraz daha dikkat etmesi gerekiyor

MECBUR KALMADIKÇA ARAMA YAPMAYIN

Lodos ve yağmurun etkili olduğu havalarda, mecbur kalmadıkça arama yapmayın. Birçok telefonun üst kısmında yer alan kulaklık girişinden veya ahize yerinden telefona giren yağmur suları cihazınızda arızaya neden olabilir.

MESAJLAŞIRKEN DİKKAT EDİN

Akıllı telefon kullanıcılarının yağmurlu havalarda dikkat etmesi gerekenler arasında yalnızca telefonla konuşmamak yeterli olmuyor. Yağmurlu havalarda akıllı telefonlarla mesajlaşırken, bir elinizle cihazınızın ıslanmasını engelleyin.

YAĞMURDAN KORUNUN

Yağmurlu havalarda telefonla konuşmak veya mesajlaşmak zorunda kaldığınız durumlarda yağmurun gelmediği bir yere girip konuşmanızı yapmak veya mesajlarınızı göndermek cihazınız için iyi olacaktır.

PANTOLON CEBİ TEHLİKELİ

Bazı durumlarda akıllı telefonları cebinizden çıkarmasanız bile cihazının zarar görebilir. Özellikle erkek kullanıcıların yaşadığı bu problemler, akıllı telefonun pantolon cebine konulmasından kaynaklanıyor. Pantolonun yağmurdan ıslanması, cebinizdeki akıllı telefonunuzun da ıslanarak zarar görmesine neden olabilir.

AKILLI TELEFONLAR İÇ CEPLERE

Cihazınızın yağmurdan etkilenmemesi için daha güvenli olan iç ceplerinize koymanız, telefonun güvenliği için daha iyi olacaktır.

GARANTİ KAPSAMINA GİRMİYOR

Son zamanlarda çıkan sıvı temas özelliği bulunan telefonlar yağmurlu havalarda bu önlemleri gerektirmiyor ancak piyasada bu özelliğe sahip olmayan birçok telefon var. Bu yüzden garanti kapsamına girmeyen, sıvı temasa karşı dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde sıvı temastan bozulan bir telefon çöp haline geliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir