taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8277
6.5581
1275.805
96886.48
239.067

Yaklaşık 10 bin robot Avrupa'ya doğru yola çıktı

Belçika'daki bir şirket aracılığıyla, Avrupa'ya 10 bin robot geliyor.

Haber Merkezi | 01.03.2019 - 09:41..
Whatsapp ile paylaş

25 Şubat'ta Barselona'da başlayan Mobil Dünya Kongresi'nde açıklama yapan Belçikalı bir robot şirketi; İspanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Belçika, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar gibi önemli pazarlarda, ilk olarak 10 bin 'Temi' robotunun satışa sunulacağını söyledi.

temiş

TEMI ROBOTU NEDİR?

Temi robotları, her yerde sizi takip eden yapay zeka özelliğine sahip bir hizmetçi robotu olarak tanımlanıyor. Küçük tekerlekleri ve ekranı sayesinde size asistanlık yapan bu robotlar, iOS ve Android uygulaması sayesinde telefonunuza bağlanıp kontrol edilebiliyor.

Las Vegas'da düzenlenen fuarda Temi, Echo Show'a benzer bir deneyim yaratmak için Alexa'yı robotlarına entegre etme taahhüdünde bulundu. Bunun ne zaman gerçekleşeceği tam olarak bilinmese de Alexa'nın bu robotların yeteneklerini daha fazla artıracağı kesin.

temi

FİYAT

Şirket, bu robotlar için şimdiden ön sipariş almaya başladı. Temi'nin Genel Müdür Yardımcısı Yon Rosenberg, ön siparişi alınan robotların, hazirana ayının sonuna doğru teslim edileceğini açıkladı. Robotların fiyatı ise vergiler hariç 2 bin euro olacak.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir